“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Kutlu Olsun

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Kutlu Olsun

Antalya Valisi Münir Karaloğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile mesaj yayınladı

Reklam
10 Ocak 2017 - 10:39
Reklam

Vali Münir Karaloğlu’nun mesajı şu şekilde;

Değerli Dostlar;

Bugün 10 Ocak… Basın çalışanlarımızın hak ve hürriyetlerini kazandıkları, söz konusu hak ve hürriyetlerin yasal olarak teminat altına alınışının 68. Yıl dönümü… Yani, ‘Çalışan Gazeteciler Günü’…

Şüphesiz ki, demokratik bir toplum için basın önemlidir. Haber ve görüşlerin yaygınlaştırılması ve kanaatlerin oluşturulması noktasında çok önemli bir konuma ve hayati bir göreve sahiptir. İşte bu hayati görevi, her an, her yerde ve büyük bir özveri ile görevinin başında olan basın çalışanlarımız yerine getirmektedir ve bu görevi hakkıyla yerine getirebilmek için de zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin emek vermektedirler.

Basın çalışanlarımızın milli ve manevi değerlerden ödün vermeden gösterdikleri emek ve gayrete her daim şahidiz. 15 Temmuz Darbe ve İşgal Girişimi sırasında Türk basınının devletimize ve milletimize sundukları katkı bunun en açık göstergesidir. Özellikle belirtmek isterim ki, 15 Temmuz sürecinde demokrasiye sahip çıkan basınımız dik duruşu ve gayreti ile her türlü takdiri hak etmektedir. Şehrimizde darbecilerin ses çıkaramamasında, hiç şüphesiz basınımızın çok büyük rolü ve katkısı vardır.

Katkılarından dolayı bütün basın çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Şehrimize ve ülkemize katkılarının aynı duyarlılıkla devam etmesini temenni ediyorum. Milletçe, zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, kenetlendiğimiz 2023 hedeflerimize giden yolu aydınlatmaya devam edeceklerine gönülden inanıyorum.

Bu duygularla, daha iyi çalışma koşul ve imkânına kavuşmaları temennisiyle, tüm basın çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ”nü içtenlikle kutluyor, sağlık, huzur; başarı ve mutluluklar diliyorum.

Münir Karaloğlu

Antalya Valisi

 

 

Bu haber 424 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşandı
Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşandı
Vitamin eksikliği ağız nezlesine sebep oluyor
Vitamin eksikliği ağız nezlesine sebep oluyor