“15 Temmuz Demokrasi Mücadelesi" Akseki’de konuşuldu

“15 Temmuz Demokrasi Mücadelesi" Akseki’de konuşuldu

Akseki’de düzenlenen Yeni Türkiye Buluşmaları Konferansı’nda 1Bağlantı5 Temmuz Demokrasi mücadelesi konuşuldu.

Reklam
25 Ekim 2016 - 19:14
Reklam

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği Yeni Türkiye Buluşmaları Konferans Dizisi, "15 Temmuz Demokrasi Mücadelesi" konusuyla Akseki'de yapıldı. Siyaset Bilimci Dr. Murat Yılmaz'ın oturum yöneticiliğini yaptığı konferansa konuşmacı olarak Prof. Dr. Salih Yılmaz, Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve Yrd. Doç. Dr. Levent Yılmaz katıldı. Konferansı Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal, AK Parti Akseki İlçe Başkanı Mehmet Özdilek, Akseki İlçe Koordinatörü İbrahim Özkan, Kültür Şube Müdürü Mustafa Ermiş ve çok sayıda Aksekili vatandaş izledi.

DARBE GİRİŞİMİNİN ÖTESİNDE İŞGAL HAREKETİDİR

Türkiye'nin belli periyotlarla darbelere tanık olduğunu belirten Prof. Dr. Muharrem Kılıç, "Bu darbe girişimine tanımlama yapmak istersek bunu; darbe kalkışmasının ötesinde bir işgal hareketi olarak ifade edebiliriz. Bunun diğer darbelerden farkı her şeyden önce vesayet biçiminin farklı olmasından kaynaklanmasıdır" dedi. 

BU TOP YEKÜN BİR MÜCADELE, TOP YEKÜN BİR SAVAŞ

Hain darbe kalkışmasında yaşadıklarını saniye saniye anlatan Prof. Dr. Salih Yılmaz’ın, "Herkes şehit olmayı göze alıp bombaların üzerine koşuyordu" şeklindeki sözleri salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Yrd. Doç. Dr. Levent Yılmaz ise "Bu top yekün bir mücadele, top yekün bir savaş. Artık savaşların şekli değişti. Eskisi gibi cephe savaşı yok. Ekonomik savaş, algı savaşı, medya savaşı, siyasi savaşlar var. Onun için şu an savaştayız ve her an teyakkuz halinde olmalıyız" diye konuştu.

 

Bu haber 1032 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda Çalışıyoruz’
‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda...
Doğum sonrası kendinizi ihmal etmeyin!
Doğum sonrası kendinizi ihmal etmeyin!