2200 PAEM Komiser yardımcısı alımı sonuçları son dakika...

2200 PAEM Komiser yardımcısı alımı sonuçları son dakika açıklaması yapıldı

PAEM 2200 komiser yardımcısı alımı mülakat sonuçları halen açıklanmadı. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? Sonuçlara nereden ulaşabilirim? İşte detaylar.

Reklam
04 Ekim 2017 - 15:22
Reklam

PAEM 2200 komiser yardımcısı alımı mülakat sonuçları halen açıklanmadı. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? Sonuçlara nereden ulaşabilirim? İşte detaylar. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz Temmuz ayında yayımlanan kılavuzda 200'ü bayan 2000'i erkek olmak üzere PAEM'lere 2200 komiser yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı. Başvuruların Ağustos ayında sona ermesinin ardından sonuçlar açıklandı e mülakatlar Ağustos ayı sonunda Polis Akademisi Başkanlığında yapıldı. Eylül ayında sona eren mülakatların ardından ise on binlerce aday, sonuçların açıklanmasını beklemeye başladı. Adaylar sonuçların açıklanmasını beklerken Polis Akademisi Başkanlığı bu konudaki sessizliğini koruyor. Sonuçların açıklanma tarihi hakkındada henüz bir açıklama gelmedi. Ancak beklenen duyurunun önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Polis Amirleri Eğitim Merkezlerinde, komiser yardımcısı olmak için yetiştirilmek üzere lisans mezun adaylar arasından yapılan 2200 polis alımı mülakatları geride kaldı. Geçtiğimiz ay sona eren mülakatların ardından mülakatlara giren on binlerce aday, sonuçların açıklanmasını bekleye başladı. Ancak sonuçlar halen açıklanmadı. Peki PAEM 2200 komiser yardımcısı alımı sonuçları ne zaman açıklanacak. Sonuçların geç açıklanması, şu anda devam eden POMEM alımlarına da etki etmektedir. Zira PAEM'i sınavlarına giren adayların bir çoğu, POMEM'e de başvuru yapıyor. Sonuçların açıklanması adayları bu konuda rahatlatacaktır.

Sonuçlar POMEM başvurularına da etki edecek

Sonuçların geç açıklanması, şu anda devam eden POMEM alımlarına da etki etmektedir. Zira PAEM'i sınavlarına giren adayların bir çoğu, POMEM'e de başvuru yapıyor. Sonuçların açıklanması adayları bu konuda rahatlatacaktır.

ARANACAK ŞARTLAR 

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2) Lisans mezunu veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 3) KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri almış olmak. Şehir ve vazife malulü çocukları için KPSS 63 ve üzeri almış olmak. 4) 301/01/1989 tarihi ve sonrası doğmuş olmak. 5) Sağlık sorunu bulunmuyor olmak 6) Kusuru olmamak  

BAŞVURULAR 

Yukarıda belirtilmiş olan şartlara sahip adaylar Polis Amirleri Eğitim Merkezi komiser yardımcısı alımı ilanına müracaat edebilir. Başvurular 17 Temmuz 2017 tarihinde başladı ve adaylar başvurularını 2 Ağustos 2017 tarihine kadar gerçekleştirebilecektir. Peki nasıl başvurulur. Aşağıda belirtilmiş olan linkleri takip edecek olan adaylar Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden müracaatlarını gerçekleştirebilir.

 

Kaynak: Akşam
Bu haber 3090 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Eğitim-Sen Eğitim-Öğretim yılına merhaba dedi
Türk Eğitim-Sen Eğitim-Öğretim yılına merhaba dedi
Side’de Kültür Ve Sanat Rüzgarı Esiyor
Side’de Kültür Ve Sanat Rüzgarı Esiyor
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d