Abdülkerim Taş, Başbakan Yıldırım’ın Özel Kalem Müdürü...

Abdülkerim Taş, Başbakan Yıldırım'ın Özel Kalem Müdürü Oldu

Başbakan Binali Yıldırım'ın Özel Kalem Müdürü, Antalya'da yakalandığı ALS hastalığı sonucu 2008'de vefat eden AK Parti eski il başkanı Hamza Taş'ın oğlu Abdülkerim Taş oldu.

Reklam
27 Mayıs 2016 - 15:14
Reklam

Antalya'da yakalandığı ALS hastalığı nedeniyle Ocak 2008'te vefat eden Ak Parti eski İl Başkanı Hamza Taş'ın oğlu Abdülkerim Taş, Başbakan Binali Yıldırım'ın özel kalem müdürü oldu.

32 YAŞINDA BAŞBAKANLIKTA GÖREVE BAŞLADI

Akdeniz Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünden mezun olan Taş, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Politika Bölümü'nde doktora yapan 32 yaşındaki Taş, 2008 yılında Başbakanlık'ta göreve başladı.

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ'YDÜ

Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kademelerde bulunan ve son olarak 20 Kasım2013'te de Milli Eğitim Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü'ne atanan Taş, çeşitli dernek, vakıf ve yardım kuruluşlarında, kurucu başkan yardımcılığı ve genel sekreterlik görevlerinde bulundu. Radyo ve Televizyon kuruluşlarında yapımcılık ve yönetim kurulu üyeliği yapan Taş, Binali Yıldırım'ın başbakan olmasının ardından Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirildi.

Bu haber 3899 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Osman turhan
  1 yıl önce
  Sayin Müdürümüz ben bursada oturuyorum emekliyim krediden dolayi maaşımi bloke oldu ailece çok büyük sıkıntılar içindeyiz lütfen banka yetkililerine görüşme olaginiz varmı saygilarimla 14716818422 tc vakıflar Bankası
 • Osman turhan
  1 yıl önce
  Sayin Müdürümüz ben bursada oturuyorum emekliyim krediden dolayi maaşımi bloke oldu ailece çok büyük sıkıntılar içindeyiz lütfen banka yetkililerine görüşme olaginiz varmı saygilarimla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aktur’dan bayram hediyesi
Aktur’dan bayram hediyesi
Gökyüzünün yıldızları Antalya’da şov yapacak
Gökyüzünün yıldızları Antalya’da şov yapacak