Ağır eleştirdiği MHP’ye yeniden Üye oldu

Ağır eleştirdiği MHP'ye yeniden Üye oldu

Mehmet Atay MHP'ye Üye oldu

Reklam
11 Aralık 2014 - 15:42 - Güncelleme: 11 Aralık 2014 - 15:44
Reklam

Eski Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay,2011 yılında partisini ağır bir şekilde eleştirmiş ve MHP'de siyaset yapmamanın bir anlamı olmayacağını belirtmişti.
2011 Yılında yapmış olduğu İstifa açıklamasında MHP Üst yönetimini ve Devlet Bahçeli'yi eleştiren Atay,Antalya Milletvekillerini de topa tutarak,"Alparslan Türkeş'in ypklendiği misyonu MHP'de uygulayan yok,o açıdan MHP'de siyaset yapmanın da anlamı yok" diyerek ağır eleştirlerde bulunmuştu.
Adı bir ara AK Parti ile de anılan ve Haber Merkezimize gelen bilgilere göre Mehmet Atay Kepez İlçe Başkanlığı'na müracaat ederek,ağır eleştirilerde bulunduğu MHP'ye ise yeniden Üye oldu.
Mehmet Atay hakkında İsrtifa zamanında çıkan  haberlerden bazılarını sizler için yayınlıyoruz.

İşte o Haberler;


1-Eski Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay MHP'den İstifa Etti
Eski Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay, partisinde kalmasının artık bir anlamı olmadığı gerekçesiyle MHP'den istifa ettiğini açıkladı.
Eski Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay, partisinde kalmasının artık bir anlamı olmadığı gerekçesiyle MHP'den istifa ettiğini açıkladı. Kısa bir yazılı açıklama ile istifasını kamuoyuna duyuran Atay, "1970 yılından 1999 yılına kadar gönül bağı ile bağlı olduğum, 1999 yılından bugüne kadar aktif siyaset yaptığım Milliyetçi Hareket Partisi'nde kalmamın artık bir anlamı olmadığı düşüncesine vardığım için partimden istifa ediyorum" dedi.
Atay, 41 yıldır MHP'li olduğunu belirterek, şunları söyledi:
"Milletvekili adaylığına müracaat etmedim ancak milletvekili adaylarının partinin tabanında iyi bir araştırma yapılarak belirlenmesi gerektiğine inanıyorum. Bu Antalya için de Türkiye için de böyle. Ama meydanlarda bu kadar iddialı konuşma yapan partinin yöneticileri tabanın sesine kulak vermedi. "
Milletvekili adaylarının kentlerinin sorunlarını Ankara bazında en iyi dile getirecek insanlar olması gerektiğini belirten Atay, "Oysa başka partilerde siyasi miladını doldurmuş insanlar ön sıralara yerleştirilirken, tabandan gelen pırıl pırıl insanlar ya seçilemeyecekleri sıralarda ya da listeye bile alınmadı" diye konuştu.
"Antalya'DA BİLE YAŞAMIYORLAR"
MHP'nin Antalya milletvekili adaylarının ilk dokuzunun Antalya'da bile yaşamadığını iddia eden Atay, "Tunca Toskay, Antalya'da ikamet ettiğini söylüyor ama o da evine kapanıyor, partiliye selam bile vermiyor. Üçüncü sıradaki Kemal Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı adayıydı, oy alamadı. Yerel seçimde seçilemeyen insanı, seçilebileceği sıraya koydular" dedi.
Atay, MHP'nin seçim meydanlarındaki sesi ile listeyi hazırlayan sesinin tonu arasında fark olduğunu, teşkilatta pekçok kişinin bu durumu hazmedemediğini ancak dile getiremediğini savundu. Atay, "MHP'nin tepe yönetiminin yanlışlıklarını hazmedemediğim için istifa ettim. Çünkü hem parti üyesi olup hem oy vermemezlik edemezdim. Özü ve sözü bir insanım. Bu yanlışlıkların günahına ortak olmayacağım. Bu seçimde MHP'ye oy vermeyeceğim" diye konuştu.
"ÜZÜLDÜM AMA SAYGI DUYMALIYIZ"
MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya ise Atay'ın istifasının kendisine Kepez İlçe Başkanlığı'ndan sözlü bildirildiğini kaydetti. "Bana ulaşan bir istifa dilekçesi yok. Durumu değerlendirir, gerekirse ileriki günlerde basın toplantısı düzenleriz" diyen Kaya, Mehmet Atay'ın bir dönem MHP'den belediye başkanı, iki dönem de aday olduğunu hatırlatarak, istifa kararına üzüldüğünü ancak şahsi kararına saygı duymaktan başka seçeneği olmadığını bildirdi.2-Yazılı açıklama ile istifasını duyuran Atay, 12 yıldır aktif siyaset yaptığı partisinden ayrılırken gemileri de yaktı.

Partisinin milletvekili adaylarını belirlerken tabanın sesine kulak vermediğini ileri süren Atay, kendisinin aday adayı olmadığının altını çizerek şöyle konuştu;   ”Milletvekili adayları kentin sorunlarını Ankara bazında en iyi dile getirecek insanlar olması gerekir. Oysa başka partilerde siyasi miladını doldurmuş insanlar ön sıralara yerleştirilirken, tabandan gelen pırıl pırıl insanlar ya seçilemeyecekleri sıralarda ya da listeye bile alınmadı.''
OYUMU MHP'YE VERMEYECEĞİM 
MHP'nin Antalya milletvekili adaylarının ilk dokuzunun Antalya'da bile yaşamadığını iddia eden Atay, ''Tunca Toskay, Antalya'da ikamet ettiğini söylüyor ama o da evine kapanıyor, partiliye selam bile vermiyor. Üçüncü sıradaki Kemal Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı adayıydı, oy alamadı. Yerel seçimde seçilemeyen insanı, seçilebileceği sıraya koydular'' diye konuştu.
”Bu seçimde MHP'ye oy vermeyeceğim'' diyen Atay’ın istifa kararı MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya’ya Kepez İlçe Başkanlığ tarafından sözlü olarak bildirildi.

3-Mehmet Atay: Tepe yönetimi değişmedikçe MHP'yle bir yere gidilmez
Antalya'da ismi MHP ile özdeşleşen, ömrünün 41 yılını ülkücü harekete adayan eski Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay, istifasının gerekçesini, "Tepe yönetimi değişmedikçe MHP'yle hiçbir yere gidilmez. Çünkü ilkesi olmayan bir parti." sözüyle açıkladı.

Ömrünün 41 yılı ülkücü hareket içinde geçen, 1999'dan bu yana aktif siyasetin içinde olan Mehmet Atay, MHP'yle yollarını ayırmasına neden olan süreci değerlendirdi. Sürpriz şekilde partisinden istifa eden Mehmet Atay, MHP üst yönetimine ve Antalya milletvekili adaylarına ağır suçlamalarda bulundu.
MHP'nin Antalya adaylarını içine sindiremediğini, Tunca Toskay, Kemal Çelik, Yusuf Ziya İrbeç gibi isimlere şiddetle karşı olduğunu ifade eden Mehmet Atay, hiçbirinin Alparslan Türkeş'in MHP'ye yüklediği vizyona sahip olmadığını savundu.
Tunca Toskay'ın, teşkilatlara bile sorulmadan 4 dönemdir aday gösterilmesine karşın Antalya'ya tek bir çivi çakmadığını, Kemal Çelik'in son seçimlerde parti rozeti takmadığını, MHP'ye Milli Hareket Partisi dediğini anlatan Yusuf Ziya İrbeç'in ise aday gösterilemeyeceğini anlayınca AK Parti'den istifa ederek MHP'ye geçtiğini savunan Atay, "Ne teşkilatlara ne Antalya'ya katkıları var. Antalya'daki masum ülkücülerin oyuyla Meclis'e gidiyorlar." diye konuştu.
MHP'nin, söylemi olmayan bir parti haline geldiği eleştirisinde bulunan Atay, "Bu seçimlerde ciddi bir söylemi yok. Bakıyorsun Türkiye'nin her yerine; insanlar işsizlikten dem vuruyor, işsizliği nasıl çözeceğine dair bir çözüm yolu önermiyor. Ciddi bir ekonomik programı da yok. Sosyal programı da yok. Artık bizleri oyalama dönemi geçti. Tepe yönetimi değişmedikçe MHP'yle hiçbir yere gidilmez. Çünkü ilkesi olmayan bir parti." diye konuştu.
İlkelerinden uzaklaştırılan MHP'nin, tarih sahnesinden silinen ya da artık taban bulamayan partilerden insanların toplandığı bir parti görünümünde olduğunu dile getiren Atay, "Benim gibi birçok samimi ülkücü buruk. 'Gidip oyumuzu vereceğiz ama çalışmayacağız' diyen o kadar çok insan var ki. Çalışma olmazsa başarı da gelmez. MHP, bu seçimlerde Antalya'da umduğunu bulamayacaktır. Benim gözlemim Antalya'da bu listeyle umduğunu bulamayacak." dedi.
"ÜLKÜCÜLER LOKOMOTİF GİBİ GÖRÜLÜYOR"
Tepki gösterme nedenini, "Ülkücüler başkalarını Meclis'e taşımak için lokomotif görevi görüyor." sözleriyle izah eden Atay, MHP'den zorla koparıldığını ifade etti. Atay, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ankara'dan birileri 'Ben sana adamımı gönderiyorum, şunlara şunlara oyunu vereceksin, ben seçerim sen oyunu kullanırsın'' mantığından uzaklaşması lazım. Kamuoyu yoklaması yapacağım diyor, aldatma. İnternet aracılığıyla elektronik anket yapıyorum diyor, aldatma. Teşkilatlara soran yok. Kanaat önderlerine soran yok. Teşkilatların içinin kan ağladığını ben biliyorum. Yönetimdeki ve yönetim dışındaki bütün samimi arkadaşların yüreği kan ağlıyor. Bu listenin Antalya'daki samimi MHP'lilere, ülkücülere reva görülecek bir liste olmadığını haykırıyorum. Partiye geldiğinde 'ben partiler üstüyüm' deyip, yakasına rozet takmadan bir seçim geçiren Kemal Çelik'e ben oy veremem."
Atay, istifasının, 'iktidar olma' düşüncesinde olmadığına inandığı MHP yönetimine karşı tepki olduğunu söyledi.  

Bu haber 2079 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şükrü Sözen’den Bilbordlu Seçim Çağrısı
Başkan Şükrü Sözen’den Bilbordlu Seçim Çağrısı
FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Manavgat Open başlıyor
FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Manavgat Open başlıyor