AKS’ta yeni sezon başlıyor!

AKS'ta yeni sezon başlıyor!

Bu hafta gerçekleşecek Barok Trio konseri, Nezaket Ekici sanatçı konuşması ve Varoluş Mektebi tanışma toplantısıyla birlikte, Antalya Kültür Sanat Ekim ayından itibaren süregelen periyodik kültür ve sanat etkinliklerine bu sezon da devam edecek.

Reklam
23 Eylül 2018 - 12:56
Reklam

Periyodik etkinliklerin ilki, her ayın ilk Perşembesi gerçekleşecek olan Maestro'nun Müzisyenleri konser serisi ile başlayacak. 4 Ekim Perşembe akşamı 18:30'da başlayacak resitalde Maestro Akademi öğrencileri performans sergileyecekler. Her ayın ikinci perşembesi bu yıl da çevre, kültür ve kültürel çevre konularına temas eden Koyu Yeşil Belgesel Gösterimleri'ne ayrıldı. Bu sene "Arkeoloji Belgeselleri" üst başlığıyla sürecek etkinlik serisinin ilk gösterimi 11 Ekim Perşembe akşamı saat 19:00’da gerçekleşecek. Her ayın üçüncü Perşembe akşamı ise, bu yıl da AKS'ta Sinema ile sinemaseverleri Antalya Kültür Sanat Oditoryumu'na konuk edecek. Antalya Kültür Sanat'ın yeni sezon sergisi “Zamanın Sessiz Tanıkları – Merey Koleksiyonu’ndan Seçkiyle Türk Resminde Portre - Otoportre”'nin temasından hareketle AKS'ta Sinema'nın ilk dönem konusu biyografi filmleri olacak. 

Gelecek etkinliklerden haberdar olmak için Antalya Kültür Sanat'ın sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın:

Facebook: /antalyakultursanat
Twitter: @antalyakultur
Instagram: @antalyakultursanat

AKS'ta bu hafta (25 - 30 Eylül 2018)

Konser
Barok Trio
27 Eylül 2018, Perşembe
Saat: 19:30

Barok Trio konseri 27 Eylül Perşembe akşamı saat 19:30'da Antalya Kültür Sanat'ta!

Barok Trio dinleyicilerini İtalyan besteci Giovanni Battista Pergolesi’nin 26 yıllık yaşamının son günlerinde bestelediği, 12 parçadan oluşan son eseri Stabat Mater ile 18. yüzyıla doğru derin bir yolculuğa çağırıyor.
27 Eylül akşamı sizleri bambaşka bir dünyaya götürecek olan Stabat Mater'in aynı adlı açılış bölümü için "Bir bestecinin kaleminden çıkmış en mükemmel, en dokunaklı düet" demiştir Jean-Jacques Rousseau. Nitekim eser Hz. İsa'nın çarmıha gerilişi sırasında Meryem Ana'nın ıstırabını konu alır ve dinleyenler eser boyunca bu ıstırabın en yakın tanığı olurlar. 
Soprano İrem Kırgız, mezzo soprano Elif Canbazoğlu ve piyanist Anna Tepretmez'den oluşan Barok Trio, dinleyicilerini zaman yolculuğuna ve barok donemin büyüsünü keşfetmeye davet ediyor.
Biletler AKS gişelerinden temin edilebilir.

Tanışma Toplantısı: Varoluş Mektebi
30 Eylül 2018, Pazar
Saat: 11:00

Antalya Kültür Sanat’ın sanat tarihi, felsefe ve fotoğraf üzerine gerçekleşecek yetişkin seminerlerine kayıtlar başladı!
Felsefe ve Edebiyat üzerine on hafta sürecek seminer programı "Varoluş Mektebi" için program başlamadan önce seminer içeriğini merak eden ve program yürütücüsü Öğr. Gör. Cihan Camcı ile tanışmak isteyen katılımcılar için bir tanışma toplantısı düzenlenecek.

Tanışma toplantısı programı: "Taze çekilmiş kahve eşliğinde, felsefe ve sanat üzerine geyik muhabbeti… Birbirimizi, ilgilerimizi, meraklarımızı konuşup, biraz tanıyacağız. Buluşmaların nasıl geçeceği, işe yarayıp yaramayacağı, beklentilerimiz üzerine konuşup ‘seminere katılalım mı’ kararını vereceğiz. Katılıyorsak, programa ekleme ya da çıkartma yapabilir miyiz, katılımcıların önereceği bir metin, bir sanat eseri, ya da film var mı diye bakacağız."

Sanatçı Konuşması & Kitap İmza Günü
Nezaket Ekici - Present and Absent
30 Eylül 2018, PazarAntalya Kültür Sanat 30 Eylül Pazar günü saat 15:00’da sanat tarihçisi / sanat eleştirmeni Dr. Ebru Nalan Sülün moderatörlüğünde gerçekleşecek sanatçı Nezaket Ekici’nin konuşmasına ev sahipliği yapacak. Söyleşide Nezaket Ekici’nin sanat üretimi, 2016 – 2017 yılları arasında Roma’da katılımcı olarak seçildiği Villa Massimo Residency programı ve sanatçının Haziran 2018’de çıkan “Present and Absent” isimli kitabı hakkında konuşulacak. Konuşmanın bitiminde sanatçı, Türkiye lansmanı ilk kez Antalya Kültür Sanat’ta gerçekleşecek olan kitabını dileyen izleyiciler için imzalayacak. Söyleşiye katılım ücretsizdir.

Nezaket Ekici: 1970 yılında Türkiye’de doğan sanatçı 1973 yılında ailesiyle birlikte Almanya’ya taşındı. Münih’te resim ve heykel üzerine öğrenim görmesinin ardından 2004 yılında Marina Abramovic ile birlikte Braunschweig’da Performans Sanatları üzerine yüksek lisansını tamamladı. Şimdiye dek dünyanın pek çok yerinde müze, bienaller, galeri ve festivallerde 200’ün üzerinde performans sergileyen sanatçı dört kıtada 150’den fazla şehir ve 50 ülkede işlerini sergileme fırsatı yakaladı. Sanatçı, toplumsal cinsiyet, politika, din, Türk-Alman kimliği, sanat tarihi ve mimari konularını işlemektedir. Günlük hayattaki sosyal ve kültürel konulardan beslenen fikirler Ekici’nin performans ve yerleştirmelerinin temelini oluşturur. Bedeni bir ifade aracı olarak kullanan sanatçı; zaman, hareket, mekan, madde, beden ve etki konularını inceler. Sanatçı, Berlin ve Stuttgart’ta yaşayıp üretmeye devam ediyor.

Sanatçı Konuşması: Nezaket Ekici & Kitap İmza Günü
Moderatör: Ebru Nalan Sülün
30 Eylül 2018, Pazar - 15:00
Antalya Kültür Sanat

Bu haber 975 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Regaip Kandili ne zaman? İşte 3 aylar 2019 tarihi ve kandil tarihleri…
Regaip Kandili ne zaman? İşte 3 aylar 2019 tarihi ve kandil...
Ceviz Ve Üzümle Kansere Yenilme
Ceviz Ve Üzümle Kansere Yenilme