Reklamı Geç
  • Reklam
Antalya DOB’da “Çardaş Prensesi” Hazırlıkları Başladı
Reklam

Antalya DOB’da “Çardaş Prensesi” Hazırlıkları Başladı

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 22 Aralık’ta dünyaca ünlü ÇARDAŞ PRENSESİ operetinin sezon prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

18 Aralık 2018 - 16:47
Reklam

Antalya Devlet Opera ve Balesi, kurulduğu 1999 senesinde gerçekleştirdiği ilk eser olan ve Macar besteci Emmerich Kalman’ın en başarılı yapıtı olarak nitelendirilen “Çardaş Prensesi” operetinin sezon prömiyerini 22 Aralık Cumartesi saat: 20.00’de gerçekleştirecek. Haldun Özörten tarafından sahneye konulan ve metni Leo Stein ve Bela Jenbach’a ait olan eser Aydın Gün’ün çevirisi ile Türkçe olarak seslendirilecek.

 

Eserde Antalya DOB orkestrasını şef Hakan Kalkan ve şef Ömer Yöndem sezon boyunca dönüşümlü olarak yönetirken, Antalya DOB korosu Mahir Seyrek tarafından çalıştırılıyor. Neşeli ve melankolik karakterleriyle seçkinleşmiş operet repertuvarının başarılı örneklerinden biri olan eserde dekor tasarımı Gürcan Kubilay’a, kostüm tasarımı Nursun Ünlü’ye, koreografi Serhat Nüfusçu’ya ve ışık tasarımı ise Mustafa Eski’ye ait.

 

Revü kızı Sylva ile prens Edwin arasındaki imkansız aşkın bütün zorlukları aşarak mutlu sona ulaşmasını konu alan eser, tiyatro, müzik ve dansın birlikte harmanlandığı ve 1950-1960 yılları arası romantizminin yaşatıldığı bir görsel şölen olarak sahneleniyor.

 

Üç perde olarak sahnelenecek ve provaları hızla devam eden eserde “Sylva Varescu” rolünü Aslı Ayan ve Sema Çavuşoğlu Suna, “Edwin Ronald” rolünü Hakan Aysev, Atay Ergezen ve Göksay Yaran, “Kontes Stasi” rolünü Işılay Meriç Karataş ve Bilge Yılmaz, “Boni Kancsianu” rolünü Fatih Şanal ve Ümit Burak Tekinay, “Feri von Kerekes” rolünü Onur Alpaslan ve Erdi Can Aybaş, “General Rohnsdorff” rolünü Baturalp Bilgili ve “Prenses Marie-Luise” rolünü Emel Öziş sezon boyunca dönüşümlü olarak canlandıracaklar.

 

Fiyatları 10, 30 ve 40 TL arasında değişen eserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com  internet adresinden de temin edilebilir.

Bu haber 648 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ses Tellerini Korumak İçin 10 Öneri
Ses Tellerini Korumak İçin 10 Öneri
Koyu renk gözlüler kış depresyonuna daha kolay yakalanıyor!
Koyu renk gözlüler kış depresyonuna daha kolay yakalanıyor!