Antalya DOB’dan Eğlenceli Bir Çocuk Oyunu “Keloğlan İle...

Antalya DOB’dan Eğlenceli Bir Çocuk Oyunu “Keloğlan İle Uzaylılar”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, metin yazarlığı ve sahne yönetmenliğini Fatih Şanal’ın yaptığı “Keloğlan ile Uzaylılar” çocuk oyununu 05 Aralık Salı ve 14 Aralık Perşembe saat: 14.00’te bu sezon ilk kez sahneleyecek.

Reklam
30 Kasım 2017 - 09:37
Reklam

Müzikal sorumlusu Ahmet Sait Karabulut olan eserde dekor Ömer T. Gündüz, kostüm Zekiye Şimşek, koreografi Melda Özkan ve ışık Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

Çocukları eğlenceli bir yolculuğa çıkaran eserde “Keloğlan” rolünü Engin Yaman, “Anne” rolünü Arzu Aydoğdumu, “Cafer” rolünü M. Burak Pektaş, “Neptünüs” rolünü Yalçın Ünsal, “Neptünya” rolünü I. Meriç Karataş, “Tiko” rolünü Şevket Baha İşler, “Fiko” rolünü Sinem Seçil Baddal, “Seyirci Kız” rolünü Işıl Ayaz, “Kıvırcık” rolünü Cüneyt İrfan Erdoğan, “Melisa” rolünü Gizem Şener”, “Can ve 1. Satıcı” rolünü Selahattin Denizsümüren ve “2. Satıcı” rolünü Vural Vursavaş canlandıracak.

50 dakika sürecek eserde solistlere Ahmet Sait Karabulut şefliğinde Antalya DOB orkestrası eşlik edecek.

Eserin Hikayesi

Keloğlan kermeste annesinin yaptığı leziz pastaları satarken Cafer ve adamları tarafından dolandırılır. Cesur Keloğlan, parlak zekasıyla tam kaybettiği hakkını geri almışken, uzaylılar ile karşılaşıp tanışır. Uzaylılar, evrenin daha yaşanılır bir yer olması için köprüler kurmaktadır. Keloğlan, bilmece çözmedeki hünerini de kullanarak uzaylılardan hediye kazanır. Bu hediye sayesinde Cafer ve adamlarını yola getirir. Kötülük yapanlar pişman olmuş; evrenin, dostlarının güçleri buluşmuştur.

Eserin 7,5 TL  olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Bu haber 2274 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYA'NIN İYİLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
ANTALYA'NIN İYİLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
ANTALYA'DA
ANTALYA'DA "AKRAN ARABULUCU VE UZLAŞTIRICI LİDER ÖĞRENCİ"...
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d