Antalya DOB Minik Yeteneklerini Arıyor

Antalya DOB Minik Yeteneklerini Arıyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi bünyesinde ilk defa 2015-2016 sanat sezonunda hayata geçirilen ‘Çocuk Korosu’ ve ‘Çocuk Balesi’ kursları için bu sezon da sınavla öğrenci alınacaktır.

23 Eylül 2017 - 12:11
Reklam

‘Çocuk Korosu’nda adaylar, ilgili konudaki yeteneklerinin değerlendirilmeye alındığı bir sınava tâbi tutularak, kurslara yeterli derecede müzik kulağı ve ritim duygusu ile uygun ses materyali bulunanlar kabul edilecektir. Kurs süresi olan 4 yıllık süreçte öğrenciler, kulak ve ses eğitimi, birlikte ve bireysel şarkı söyleme ile bazı genel müzik bilgilerini içeren bir eğitim görerek bu süre içinde Antalya Devlet Opera ve Balesinde sahnelenen bazı opera, operet ve müzikaller ile çocuk oyunlarında görev alabilecek, yıl sonunda ise tüm yılın birikimlerinin sergileneceği bir gösteride yer alacaklardır.

 

‘Çocuk Balesi’nde adaylar ilgili konudaki yeteneklerinin değerlendirilmeye alındığı bir sınava tâbi tutularak kurslara yeterli derecede müzik kulağı, ritim duygusu ve dans yeteneği ile uygun beden yapısına sahip olanlar kabul edilecektir. Kurs süresi olan 3 yıllık süreçte öğrenciler, beden ve müzik-ritim-hareket koordinasyonu, temel dans duruşları ve adımları ile genel bazı bale bilgilerini içeren bir eğitim görerek bu süre içinde Antalya Devlet Opera ve Balesinde sahnelenen bazı bale ve çocuk oyunlarında görev alabilecek, sezon sonunda ise tüm yılın birikimlerinin sergileneceği bir gösteride yer alacaklardır.

 

Sınavlara katılacak öğrencilerin İlköğretim 3. ve 4. Sınıfa gidiyor olması şartı aranmakta olup son başvuru tarihi 29 Eylül 2017’dir. Adaylar hafta içi ve cumartesi günleri 09.00-17.00 saatleri arasında Muratpaşa Mah. Evliya Çelebi Cad. Haşim İşcan Kültür Merkezi adresine başvurabilecektir.  Sınavlar 01 Ekim 2017 Pazar günü Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 

Bu haber 2079 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyabette tehlike çanları çalıyor!
Diyabette tehlike çanları çalıyor!
Gençler Dikkat: Kalp ‘Şakaya’ Gelmez!
Gençler Dikkat: Kalp ‘Şakaya’ Gelmez!