ANTGİAD’a yurtdışından konuk

ANTGİAD’a yurtdışından konuk

Antalya Genç İşadamları Derneği ( ANTGİAD )’ ın konuğu Almanya’ nın Aşağı Saksonya Eyaleti Türk kökenli Milletvekili Mustafa Erkan oldu.

Reklam
14 Kasım 2017 - 09:03
Reklam

Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Mustafa Erkan sözlerine kendini tanıtarak başladı “Her ne kadar Almanya’da doğup büyümüş olsam da hiçbir zaman benliğimi kaybetmedim. Farklı ülkelerden gelen birçok insanla birlikte yaşadım. Bizler renkli, bol toleranslı bir Avrupa modelinde yaşadık. Farklı kültürler bize her zaman zenginlik ve güzellik kazandırdı. Biz de hiçbir zaman nereden geldiğimizi unutmadık. Bugün bizler işçi çocukları olarak artık Almanya’da sadece işçi sınıfını oluşturmuyoruz. Her birimiz birçok farklı düzeyde görevlerde yer almaya başladık. Birçoğumuz doktor, öğretmen, hukukçu, işveren ve hatta politikacı olarak yerimizi aldık. Bizler Almanya’nın önemli bir parçasıyız ve bununla da gurur duyuyoruz.

İki toplum arasındaki bağı sağlam tutmanın iki toplumunda görevi olduğunu belirten Mustafa Erkan  geçmişten gelen bu bağı iyi veya kötü günde canlı tutabilmek görevimizdir. Bugün ve gelecekte birbirimizi önemseyelim ve saygı çerçevesinde ilişkilerimizi sürdürelim, birlik ve beraberlik içinde olalım” dedi.

 

Almanya’ nın Türkiye ile ilişkilerini yumuşatması için girişimlerde bulunulması gerektiğinin altını çizen Erkan; Almanya’ nın özellikle seçim çalışmalarında Türkiye üzerinden yürüttüğü siyaset gerginlik ortamı oluşturdu. İkili ilişkilerin yumuşatılmasına yönelik girişimlerde bulunulması gerekiyor. Aksine Türkiye gibi gelişen ve büyüyen bir ülkenin karşısında olmak akıl karı bir hareket değil. Almanya’ nın Türkiye’ nin dostluğuna ihtiyacı var aksi Almanya ve Avrupa’ya zarar verir. Avrupa Birliğinde kopmalar yaşanıyor. Bu kopmalar önümüzdeki yıllarda da devam edebilir. Türkiye’ nin AB’ ye değil, artık gelişen ve büyüyen Türkiye karşısında AB’nin Türkiye’ ye ihtiyacı var. Sizin gibi başarılı işadamları sayesinde Made in Turkey markası her alanda dünya çapında bilinecek bir potansiyele sahip olacak dedi.

 

ANTGİAD Üyelerinin sorularını tek tek yanıtlayan Sayın Erkan’ a günün anısına ANTGİAD Başkanı Av. Volkan Barutcu teşekkür plaketi takdim etti.

 

Bu haber 2190 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYA'DA
ANTALYA'DA "AKRAN ARABULUCU VE UZLAŞTIRICI LİDER ÖĞRENCİ"...
Satsuma mandalinanın ihracat yolculuğu 8 Ekim’de başlıyor
Satsuma mandalinanın ihracat yolculuğu 8 Ekim’de başlıyor
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d