AÜ öğrencilerine saha eğitimi

AÜ öğrencilerine saha eğitimi

AKDENİZ Üniversitesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü öğrencileri Kalite-Standartlar ve Bilgisayar Destekli tasarım dersleri kapsamında Falez Çelik Kapı'nın Antalya'daki fabrikasını ziyaret etti.

Reklam
08 Ocak 2016 - 11:38
Reklam


Bölüm öğretim üyeleri Doç. Dr. Murad Çanakcı, Doç. Dr. Mehmet Topakcı ve aynı bölümden mezun olan Falez Çelik Kapı CEO'su Osman Özdemir tarafından organize edilen gezide, öğrencilere firma hakkında bilgiler verildi. Gezide öğrenciler bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımların üretim aşamalarını atölye ortamında inceleme fırsatı buldu.


Fabrikanın Üretim Müdürü Mustafa Ergun, Falez Çelik Kapı'nın yaklaşık 10 bin metre karelik alan üzerine kurulu olan tesisinde yılda 30 bin kapı ürettiklerini söyledi. Ergun, bu üretimin yüzde 30'luk kısmının aralarında Almanya, Azerbaycan, Cezayir, Fas, Tunus'un da bulunduğu yaklaşık 15 ülkeye ihraç edildiğini kaydetti. Gezide, firmanın üretilen ürünler ile ilgili standartların, toplam kalite kontrol ve son aylarda ülke gündeminde daha fazla yer almaya başlayan iş güvenliği konusu üzerinde hassasiyetle durduğu, çalışan işçilere de iş güveliği konuların eğitim verildiği bilgileri de verildi.


Öğrencilerin bilgilerini sahadaki uygulamalarla pekiştirdiği teknik inceleme sonunda firma yetkililerine teşekkür edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

Bu haber 725 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Temmuz'dan Bugüne 445 Bin Fetöcü Hakkında İşlem Yapıldı
15 Temmuz'dan Bugüne 445 Bin Fetöcü Hakkında İşlem Yapıldı
Kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 büyüdü
Kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 büyüdü