Aynı Okula 2 Defa Ödenek

Aynı Okula 2 Defa Ödenek

3,5 Milyon nerede?

Reklam
11 Ocak 2017 - 10:34
Reklam

Antalya’nın Aksu İlçesinde yılan hikayesine dönen bir okul projesinde kafaları karıştıran açıklamalar yapıldı.

AKP Aksu ilçe Başkanı Durmuş Kaan Şahin 10.07.2015 tarihinde yaptığı açıklamada Bahse konu olan İncikpınar Okulu için 3,5 Milyon TL ödeneğin geldiğini duyurarak müjdeyi vermiş ve okulun en kısa zamanda tamamlanacağını duyurmuştu.

Ancak Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’de 22.12.2016 tarihinde bir açıklama yaparak Müjde vermişti.

Bu açıklamalar ışığında daha evvel okul için gelen 3,5 Milyon TL’nin akibeti ise gizemini koruyor. 2011 yılında bir Hayırsever tarafından başlatılan ancak yarım kalan İncikpınar Okulu,geçen zaman zarfı içerisinde bir türlü tamamlanamayıp okul için ödenek beklendi.

Okulun tamamlanması için Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 2015 yılında 3,5 milyon TL ödenek geldi. Ancak bu Ödenek adeta buhar olup uçtu.

Şimdi 10.07.2015 Tarihinde AKP İlçe Başkanı Durmuş Kaan Şahin’in açıklamasını ardından da Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in açıklamalarını ardı ardına veriyor ve kararı siz okuyucularımıza ve Kamuoyunun dikkatine bırakıyoruz.

 

Şahin’den İncikpınar Okulu Müjdesi

 

Ak Parti Aksu İlçe Başkanı Av. Durmuş Kaan Şahin; 2011 de bir hayırsever tarafından yapımına başlanan ancak bitirilemeyen İncikpınar Okulunun tamamlanması için uzun zamandan beri çalıştıklarını ve bu çalışma neticesinde Milli Eğitim tarafından okulun yapılacağını belirterek bunun için 3,5 milyon TL ödeneğin geldiğini söyledi.

 

Güzelyurt Mahallesi sınırları içinde bulunan ve İncikpınar Okulu olarak bilinen okul yıllardan beri kargas halde atıl vaziyette bekliyordu ve bir türlü bitirilip hizmete açılamamıştı. Hatta 30 Mart yerel seçimlerinde bu okul yapılıp bitirilmiş gibi lanse edildi ve billboardlara fotoğrafları konuldu. Neticede yarım kalmış okul siyasi malzeme olarak kullanılmıştı. Oysa okulun inşaatı yarım halde bekliyordu.

Seçimlerden sonra bu okul inşaatının tamamlanması için uğraş veren İlçe Başkanı Durmuş Kaan ŞAHİN bu sorunun nihayet çözüldüğünü ve okulun tamamlanması için gerekli 3,5 milyon TL ödeneğin geldiğini söyledi.

Durmuş Kaan Şahin sözlerine şöyle devam etti; Aksu’da yarım kalmış Emniyet Binası ve İncikpınar Okulu inşaatları vardı. Emniyet Binasıyla ilgili sorunu daha önce çözerek 2,1 milyon TL ödeneğin gelmesini sağlamıştık. Yakın zamanda Emniyet binamızın ihalesi yapılacak ve bu bina hizmete açılacak. Yine yarım kalmış olan İncikpınar Okulu inşaatı vardı. Bu konuda gerekli çalışmaları hemen başlatmıştık. Şuana kadar yaklaşık %20 si tamamlanabilmiş olan okul için 3,5 milyon TL ödenek gelmesini sağladık. Yakın zamanda okulun ihalesi tamamlanacak ve okul yakın bir tarihte hizmete açılacak.

Emeğini geçenlere teşekkür ederiz

Gerek Emniyet Binası gerekse İncikpınar Okulunun mevcut hale gelmesinde emeği geçen tüm hayırsever Aksu’lulara teşekkür ettiklerini belirten Şahin; Aksu’nun bir çok hizmeti hak ettiğini ve Aksu’nun bu hizmet açığını kapatmak için durmadan çalıştıklarını söyledi.

Aksu’daki derslik sayısı 3 katına çıkarıldı

Durmuş Kaan Şahin; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ak Parti İktidarı döneminde  2002 – 2015 yılları arasında Aksu’ya ciddi eğitim yatırımı yapıldığını belirtti. Derslik sayısı yaklaşık 3 katına çıkarıldığını belirterek 2002-2015 yılları arası yapılan okulları şöyle sıraladı.

 

Okul Adı                                                                             Derslik Sayısı

Boztepe İlkokulu                                                      4 Derslik Tamamlandı

Topallı İlkokulu                                                        8 Derslik Tamamlandı

Dumanlar İlkokulu                                                8 Derslik Tamamlandı

Çalkaya Hacıaliler İlköğretim Okulu                15 Derslik Tamamlandı

Alaylı İlköğretim Kurumu (Ek Derslik)                        2 Derslik Tamamlandı

Kız Teknik ve Meslek Lisesi                                 8 Derslik Tamamlandı

Yeşilkaraman İlkokulu (Ek derslik)                    1 Derslik Tamamlandı

Gökdere Atatürk İlkokulu                                  8 Derslik Tamamlandı

Yurtpınar Yenimahalle İlköğretim Okulu       8 Derslik Tamamlandı

Kız Teknik ve Meslek Lisesi (Ek Bina)               9 Derslik Tamamlandı

Aksu İmam Hatip Ortaokulu                             24 Derslik Tamamlandı

Aksu Anadolu Lisesi                                             32 Derslik Tamamlandı

Yurtpınar Gazi İlköğretim Okulu                    24 Derslik Tamamlandı

Aksu Anaokulu                                                     4  Derslik Tamamlandı

Gökdere Atatürk İlkokulu                              12 Derslik Tamamlandı

Karaöz İlkokulu                                                 12 Derslik Tamamlandı

Çalkaya İlkokulu                                               24 Derslik Tamamlandı

 

 

İşte Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin'in 22.12.2016 tarihli açıklaması

Müjde! İncikpınarıokulu İçin Ödenek Geldi

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in temasları sonuç verdi, İncikpınarı İlkokulu ve Ortaokulunun tamamlanması için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ödenek geldi.

Aksu’ya yapılacak olan yatırımların yakın takipçisi olan ve geçen hafta İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ı ziyaret ederek hem İncikpınarı Okulunun yapılması konusunda hem de ilçedeki eğitimle ilgili diğer çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in uzun zamandır devam eden temasları sonuç verdi. Başkan Şahin, ilçe halkına müjdeli haberi vererek, İncikpınarı İlkokulu ve Ortaokulunun tamamlanması için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ödeneğin geldiğini açıkladı.

Güzelyurt, Altıntaş ve İncikpınarı mevkiinde oturan çocukların faydalanacağı okul 24 derslikli inşa edilecek. Karkası hayırseverler tarafından yaptırıldıktan sonra, gerisinin tamamlanması için Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen okulun yapımı için ihale süreci başladı.

 

Bu Haber Kadir TEKİN'in Özel Haberidir.

Bu haber 2495 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda Çalışıyoruz’
‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda...
OHAL Kalksın, eğitim, sağlık ve hukuk düzeninin reformlar yapılsın
OHAL Kalksın, eğitim, sağlık ve hukuk düzeninin reformlar...