Bakan Tüfenkci, ICPEN Toplantıları İçin Antalya’da Olacak

Bakan Tüfenkci, ICPEN Toplantıları İçin Antalya’da Olacak

Uluslararası Tüketici Koruma ve Uygulama Ağı ICPEN Konferansı’nın açılışı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin konuşması ile başlayacak.

Reklam
14 Kasım 2017 - 09:02
Reklam

Türkiye’nin bu yıl dönem başkanlığını üstlendiği, Uluslararası Tüketici Koruma ve Uygulama Ağı ICPEN’in Sonbahar Dönemi toplantısı 13-16 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek.

15 Kasım 2017’de yapılacak olan ICPEN Konferansı’nın açılış konuşmasını ise Bakan Tüfenkci yapacak. Konferansa, 35 ülkeden 81 temsilci ve 4 uluslararası kuruluş temsilcisi de gözlemci olarak katılacak.

1 Temmuz 2017 itibariyle ICPEN Dönem Başkanlığı’nı bir yıl süre ile Almanya’dan devralan Türkiye, ICPEN’in 25. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı Antalya toplantılarında kutlamalara Başkan sıfatıyla da ev sahipliği yapacak.

Toplantılarda, tüketicilerle üreticiler arasındaki sınırların muğlaklaştığı bir alan olan ‘Paylaşım Ekonomisi’, tüketicinin korunması alanındaki en önemli ve güncel sorunlardan biri olan ‘Tüketici gizliliğinin korunması’, ‘Sosyal medya yoluyla pazarlama’, ‘Tüketicinin korunmasında davranışsal yaklaşım’ ve ‘Göçmen/mülteci tüketicilerin sorunları’ başta olmak üzere birçok konu ICPEN konferans ve çalıştaylarında masaya yatırılacak.

Ayrıca, ICPEN’in ortak akılla bulacağı çözümler ve en iyi uygulama örnekleri tüketicinin korunması alanında faaliyet gösteren yurtiçindeki ve yurtdışındaki kamu idarelerine rehberlik edecek.

ICPEN toplantılarından elde edilecek sonuçlar bir politika belgesi haline getirilerek sonuçların Türk tüketicileri için en etkin biçimde kullanılmasını sağlayacak tedbirler alınacak.

2017-2018 Türkiye Dönem Başkanlığı kapsamında ayrıca, 2018 yılının Nisan ayında İstanbul’da Üst Düzey Yöneticiler Oturumu ve 2. Dönem ICPEN Konferansı’nın düzenlenmesi de planlanıyor.

ICPEN Nedir?

Tüketicinin korunması alanında bilgi ve tecrübe paylaşımı, dünya nezdindeki en iyi tüketici koruma uygulamalarının analizi, idari işbirliği gibi araçları kullanarak ortak akılla tüketicileri uluslararası düzeyde koruyan Uluslararası Tüketici Koruma ve Uygulama Ağı, 62 üye ülke ve ICPEN  gözlemcisi statüsünde olan 5 uluslararası kurum (OECD, Avrupa Komisyonu (EC), Ibero-American Tüketici Koruma Forumu (FIAGC), Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü (UNCTAD) ve Küresel Gizlilik Uygulama Ağı (GPEN) ) ile faaliyet gösteriyor.

Küresel ölçekte tüketicilerin korunmasına katkı sağlayan en önemli uluslararası organizasyon olan ICPEN, 25 yıldır faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Türkiye 2010 yılında ICPEN’e üye oldu ve bugüne kadar üyeliğin gerektirdiği sorumluluk ve işbirliğini yerine getirdi.

1 Temmuz 2017 itibariyle bir yıl sürecek olan ICPEN Dönem Başkanlığı’nı Almanya’dan devralan Türkiye, Başkanlık gündemini belirleyerek çalışmalarına başladı. Türkiye’nin Dönem Başkanlığı 30 Haziran 2018 tarihi itibariyle sona erecek.

Bu haber 1692 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYA'NIN İYİLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
ANTALYA'NIN İYİLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
ANTALYA'DA
ANTALYA'DA "AKRAN ARABULUCU VE UZLAŞTIRICI LİDER ÖĞRENCİ"...
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d