Bakkallar’a Genç Başkan adayı

Bakkallar’a Genç Başkan adayı

Halil Mert’in kazanmasına Banko gözüyle bakılıyor

Reklam
26 Şubat 2018 - 19:44
Reklam

Antalya’da Oda seçimleri tüm hızıyla devam ediyor. Birçok Odanın seçimleri yapılmışken, uzun yıllardır Bakkallar ve Bayiler Esnaf  Odası Başkanlığını Yürüten Eyüp Sabri Kıldıran’ın sağlık sorunları nedeni ile tekrar Başkan adayı olmamasından sonra gözler Oda seçimlerine çevrildi. Şimdiye kadar 3 adayın seçime girme kararı aldığı Başkanlık koltuğu için ise uzun yıllardır Bakkallık,Su ve Tüp işletmeciliği yapan Halil Mert’in kazanmasına ise BANKO gözüyle bakılıyor.

Yaşının genç olmasına rağmen, gerekli tecrübe birikimi ile uzun yıllar Odaya Başkanlık yapmayı planlayan Halil Mert’in,şimdiden seçimi kazanmasına kesin gözüyle bkılırken,diğer adayların çekilip çekilmeyeceği ise merak ediliyor.

 

Antalya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkan adayı Halil MERT kimdir?

 

1984 doğumluyum, evli ve 2 çocuk sahibiyim,

 

Babam 15 yıl bakkal işletmeciliği yaptı. Çocukluğumuzdan beri bakkalımız sayesinde esnaflığı ve ticareti öğrendik. Büyük fedakarlık gerektiren bakkallığın ne derece zor bir iş olduğunu ancak yaşayanlar bilir. Bakkal dükkanımızda yaptığımız  ödevlerimizle okula gittik. Bakkallık, sosyal hayatın  âdeta olmadığı  bir meslektir. Ne cenazenizi, ne hastanızı, ne düğününüzü ne de misafirinizi bilir! Sizden hizmet bekleyen vatandaşa iyi hizmet sunmak için o bakkal dükkanının  kapısını açmak zorundasınızdır. Ailenize zaman ayıramazsınız, evinizde ailece kahvaltı yapmaya hasret kalırsınız. Bizim çocukluğumuzda 5 yılda bir nüfus sayımı olurdu, sokağa çıkma yasağı olduğu için babamla evde kahvaltı yapmanın mutluluğunu yaşardık. Sayım memurları evimize gelip gittikten sonra da arabayla gazete satmaya çıkardık. Yani o gün bile babama tatil yoktu. Çocuk yaşlarda bakkalımızın kasasında durup dükkanımızı beklemeyi, ekmeğimizi kazanmayı, esnaflığı bizzat işin mutfağında öğrendik.

 

2000 yılından beri tüp ve su sektöründeyim.

2000 yılında kurulan Antalya LPG Dağıtıcılar Derneği Kurucu Üyesiyim

2014 yılında kurulan Yeni Konyaaltı Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Kurucu Üyesiyim.

Şimdiye kadar biriktirdiğimiz bu mesleki  ve sivil toplum kuruluşu tecrübelerimizle, mutfağından yetiştiğimiz bakkallık ve bayilik sektörünün sorunlarına çözüm üretmek,

basın ve medyayı etkili kullanarak daha fazla kişiye sorunlarımızı iletmek,

Kamu kurum ve kuruluşlarıyla etkin çalışma içinde olup, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışacağız.

 esnafımızı ziyaret ederek birebir iletişim kurarak, sadece aidat istemek için değil de sorunları da dinlemek ve çözmek için göreve talibiz.

 

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz!” atasözünü şiar edinerek kendimizi anlatarak, dinamik yönetim kadromuzla genç ve tecrübeli bir aday olarak siz değerli esnaf meslektaşlarımızı layıkıyla temsil etmek için desteklerinizi bekliyoruz.

 

Bağlı bulunduğumuz Bakkallar ve Bayiler Odasının bizim ve tüm bakkal esnafının sorunlarına bir çözüm üretmediği aşikârdır!

En kısa sürede gerçekleştirmek için tüm gücümüzle yapmayı amaçladığımız projelerimiz şunlardır.

-En büyük problem olan zincir marketlerin daha fazla yaygınlaşmaması ve denetim altına alınması için her türlü mücadele yapılacaktır.

-Pazar yerlerinde satılan ve sağlıksız koşullarda vatandaşa sunulan ürünlerin daha fazla denetlenmesini sağlayarak bu duruma düzen getirilecektir.

-Her mahalledeki esnaflarımızın düzenli olarak bir araya gelerek mahalle ve ilçe bazında neler yapılması gerektiği konusunda istişareler yapılacaktır.

-Oda avukatının esnaflarımızın sorunlarıyla da ilgilenerek her türlü hukuki desteğin sağlanması için çalışma başlatılacaktır.

-Esnaf arkadaşlarımızın her türlü hizmeti alırken odanın da pazarlık gücünü kullanarak çok daha uygun fiyatlara hizmet alması sağlanacaktır.(muhasebe,akaryakıt,hastaneler,sigortacılar,elektrik satıcıları, bankalar ve pos oranları vb.)

-Hırsızlık ,doğal afet,ölüm gibi felaketlerden etkilenen esnafımıza kredi veya maddi destek sunma çalışmaları yapacağız.

-Esnafımızın zor günlerinde ihtiyacı olacak kredilere kolayca ulaşabilmesi için birebir kredi kuruluşlarıyla irtibata geçilecek ve olumlu olarak sonlandırılması sağlanacaktır.

-Odaya ait sosyal imkanlardan esnaflarımızın çok daha kolay ulaşması için çalışmalar yapacağız.

Tüm bu yukarıda saydığımız çalışmalar biliyoruz ki size çok uzak görünmekte. Çünkü bugüne kadar ki yönetimler sadece koltuklarında oturarak maaş aldılar ve hiçbir hizmette bulunmadılar.Bizler de sürekli aidat ödeyerek hiçbir hizmet almadık.

Bu seçmlerdeki diğer adayların hiçbirinin de böyle seçim taahhütleri yok.Yani onlarda aynı önceki dönem gibi koltuğa oturacaklar alacakları huzur hakkına bakacaklardır.

 

Lütfen geleceğinizle ilgili size artık hizmet sunacak bir yönetime oy verin.

Bakkallar ve bayiler odasının sizin menfaatinize neler yapabileceğini göstermemize izin verin .

 

Bizler Türkiye ekonomisinin dinamolarıyız.Ve hakedildiğimiz gibi temsil edilmeliyiz.

 

BU SEFER BİZE GÜVENİN!!!

Kaynak: Kadir TEKİN
Bu haber 4223 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırmızı + Yeşil + Turuncu + Sarı renklerle beslenin
Kırmızı + Yeşil + Turuncu + Sarı renklerle beslenin
Soğuk Havalarda Hastalıklara Kalkan Beslenme Önerileri
Soğuk Havalarda Hastalıklara Kalkan Beslenme Önerileri
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d