Başkan Böcek, "İngilizce Sokağı"nı gezdi..

Başkan Böcek, "İngilizce Sokağı"nı gezdi..

Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi, yeni bir ilk imza attı. Yabancı dilde öğrencilerin günlük yaşamını kolaylaştıracak amacıyla okul koridorunda İngilizce Sokağı oluşturuldu.

Reklam
16 Mayıs 2018 - 08:24
Reklam

Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi, eğitimci kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile Antalya’da eğitim kurumları arasında da fark yaratıyor. Fiziki yapısıyla da Antalya’nın en büyük okulu olan Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi, gerek spor gerek ise bilimsel çalışmalarla öğrencileri geleceğe hazırlıyor. Bunlarla birlikte değerlerimize de sahip çıkıyor.

Bu değerlerimizden biri olan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi’nin giriş katında oluşturulan bir köşe de anlatılıyor. Mehmet Akif Ersoy’un anlatıldığı köşesinin açılışını ise Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek gerçekleştirdi. Başkan Böcek, Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Demir ve okul yönetiminin de katıldığı açılışta “Allah bizlere bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın” diyerek Mehmet Akif Ersoy Köşesinin kurdelesini kesti.

Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi öğrencileri bununla birlikte okulun bir koridorunu, gündelik yaşamda karşılaştığımız olayların İngilizce olarak anlatıldığı bir sokağa dönüştürdü. Öğrencilerin İngilizce bilgisini geliştirmeye dönük bu çalışmayı takdirle karşıladığını dile getiren Muhittin Böcek, İngilizce Sokağının da açılışını gerçekleştirdi. Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, daha sonra Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nı gezdi. Başkan Böcek, tek tek öğrencilerin projelerini inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerle bir araya geldiğinde ayrı bir mutlu olduğunu belirten Başkan Muhittin Böcek, “Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi Antalya’mızın en özel liselerinden biridir. Mehmet Akif Ersoy Köşesi ve İngilizce Sokağı çok güzel bir çalışma olmuş. Öğrencilerimiz okul koridorlarında gezinirken bile önemli bilgiler elde edebilecek. Her yıl TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda çok özel projeler hazırlıyor. Bu yıl da 24 proje hazırlayan öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

 

Bu haber 1146 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 milyon 871 bin çocuk okula gidemiyor!
1 milyon 871 bin çocuk okula gidemiyor!
AKP’li adaydan şok sözler: AKP Baas Partisi gibi devleti ele geçirdi
AKP’li adaydan şok sözler: AKP Baas Partisi gibi devleti ele...