Bu Bir Savaş İlanıdır

Bu Bir Savaş İlanıdır

Kudüs İslam şehridir ve öyle kalacaktır

Reklam
07 Aralık 2017 - 08:49
Reklam

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili yaptığı küstah açıklamalara sert tepki gösterdi. Düzen, “Bugün İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma bakıp, kimse ellerini ovuşturmasın. Bu coğrafya Moğol istilalarını, Haçlı Seferleri’ni bertaraf etmeyi nasıl başarmışsa İsrail’in ve ABD’nin planlarını da öyle boşa çıkaracak ve tarihin çöplüğüne atacaktır” dedi.

HAÇLILAR GİBİ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE ATILACAKSINIZ

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, açıklamasında Trump ’ın, Kudüs’ü İsrail ’in başkenti ilan etmesinin atacağı en çılgın adım olacağını belirtti. Düzen, Müslümanların birbirine düşmüş halinden en çok yararlanan ülkenin İsrail olduğunun da altını çizerek, “İslam ülkeleri birbirleriyle ve kendi iç problemleri ile boğuşurken, İsrail adım adım Arz-ı Mev’ud hedefine yürüyor. Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir. Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya devam edecektir” diye uyardı.

 

BOP’UN TEK AMACI BÜYÜK İSRAİL

Arz-ı Mevud projesinin hayata geçirilmesi için uygulanan projelerin başında BOP’un geldiğini vurgulayan Düzen, “Ne Saddam, ne Kaddafi ne de Suriye’de yaşananlar asıl sebep değil. Bunlar halkı kandırmak için ortaya atılanlardı. Asıl hedef Büyük İsrail. Bunu anlamak için Filistin haritasına bakmakta fayda var. İsrail, bugün Filistin’in önemli bir bölümüne sahip olmuşken, zamanla Filistin toprakları sadece mahallelere kadar düşmüştür” diye konuştu.

 

HESAPLARA KARŞI UYANIK OLMALIYIZ

Ortadoğu’da artık vesayet savaşlarının tertiplendiğini belirten Düzen, “Müslümanlar arasında ırk, mezhep gibi farklılıkları kaşıyarak çatışmaları körüklüyorlar. Bizi birbirimize düşürüyorlar. Böylece amaçlarını gerçekleştirmek ve bizi bir kerede yutabilmek için buraları adeta yumuşak bir lokma haline getiriyorlar. Bu hesaplara karşı uyanık olmayız” şeklinde konuştu.

BÖLGEYİ PARÇALAMAYA ÇALIŞTILAR

İslam coğrafyasında yaşanan sorunların diğer bir önemli nedeninin ise Siyonistlerin Arz-ı Mevud hayali olduğunu kaydeden Düzen, “Birinci Siyonist Kongre’yi düzenlediler. Arz-ı Mevud (Nil’den Fırat’a kadar olan alan) için bölgeyi tamamen paramparça etmeye çalıştılar. Bu kongrede Filistin’de bir devlet kurmak istediler. Ancak buna tek engel olan ise Büyük Sultan Abdülhamid Han oldu” dedi.

RESMEN SAVAŞ İLANI

“Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımayı düşünmesi, Arap ve İslâm dünyasına savaş ilan etmek demektir” diyen Düzen, “Filistin halkı, hak ve değerlerini hedef alan bunun gibi tutumlar karşısında sessiz kalmayacaktır” değerlendirmesini yaptı.

Ramazan Düzen ayrıca Selahaddin Eyyubi'nin Kudüs'le ilgili mektubunu ve Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan'ın tarihi bir sözünü de hatırlattı.

 

KUDÜS FATİHİ SELÂHADDÎN EYYÛBÎ’DEN RICHARD’A KUDÜS MEKTUBU:

Sizin işgaliniz geçicidir. Müslümanlar zaafa düştüğü için buraları ele geçirdiniz.                        Savaşacak gücümüz olduğu müddetçe size burada rahat yok.

 

Kudüs coğrafî değil İmanî bir meseledir.” |Prof.Dr. Necmettin Erbakan
 

RESMİ SKANDALA "İMZA ATILMIŞTI"

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen son olarak 28 Haziran 2016 tarihinde, resmi bir skandala imza atıldığını ifade etti.


Türkiye ile İsrail ilişkilerini normalleştirme çabalarında eşzamanlı olarak Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu Ankara'da, İsrail Dışişleri Genel Direktörü Dore Gold'un ise mutabakata Kudüs'te imza atmasıyla, Türkiye tarafından İsrail'in başkenti Kudüs olarak resmen tanındığını söyleyen Düzen,asıl canımızı acıtan konunun bu olduğunun altını çizdi..

 

Bu haber 2295 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYA'NIN İYİLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
ANTALYA'NIN İYİLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
ANTALYA'DA
ANTALYA'DA "AKRAN ARABULUCU VE UZLAŞTIRICI LİDER ÖĞRENCİ"...
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d