Buğdaya rekor fiyat

Buğdaya rekor fiyat

Antbirlik yönetimi, rekor düzeydeki buğday alım fiyatını 'Çiftçiler gününde' açıklayarak Antalyalı buğday çiftçisinin yüzünü güldürdü

Reklam
16 Mayıs 2018 - 08:34
Reklam

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, bölgedeki buğday alım fiyatnı 1.10 kuruş olarak açıkladı. Başkan Yavuz, çiftçinin yüzünü güldüren rekor fiyat açıklamasını 'Çiftçiler Günün'de yaptı.

 

Antbirlik piyasada lider kurum

Antbirlik tarafından açıklanan 1.10 kuruş buğday fiyatı, Antalyalı çiftçiler tarafından mutlulukla karşılanırken, piyasalarda oldukça renk getirdi. Buğday tüccarlarıda fiyatlarını yükseltmek zorunda kaldı. Antbirlik böylece bölgede piyasaya yön veren lider kurum oldu.

 

Ürünleri en yüksek fiyata alıp-pazarlamak görevimiz

Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, Antbirliğin tarihinde ilk kez 2017 yılında buğday alımına başladığına dikkat çekerken, “Biz çiftçi kuruluşuyuz. Onların her ürününü en yüksek fiyata alıp-pazarlamak bizim görevimiz” diye konuştu.

 

Hakettikleri emeğin karşılığı

Kurumun tek sahibinin Antalyalı çiftçiler olduğunun altını çizen başkan Yavuz, “Tek amaçımız çiftçilerimizin yetişirdiği ürünlerinde bol kazanç sağlaması. Hak ettiği emeğinin karşılığını fazlasıyla alması” dedi.

 

Çok iyi rakam

Antbirlik tarafından açıklanan 1.10 liralık buğday fiyatını öğrenen Antalyalı çiftçiler memnuniyetlerini dile getirirlerken, “Açıkçası iki yıldır yüzümüzü güldüren Antbirlikten yüksek fiyat bekliyorduk. Ama bu kadar da iyi rakamı tahmin etmiyorduk” diye konuştular.

 

İlk buğday satışi

Buğday hasadına başlayan Antalyalı çiftçiler, ilk buğday satışını Antbirlik'e yaptı. Hasatlarını Antbirlik Serik Çandır tesislerindeki depolara teslim eden çiftçi, “Tarladan ürünü kaldırıp tesislere teslim ettik. Antbirilik taşıma için de lojistik destek veriyor” dediler.

 

Bu haber 1108 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 milyon 871 bin çocuk okula gidemiyor!
1 milyon 871 bin çocuk okula gidemiyor!
AKP’li adaydan şok sözler: AKP Baas Partisi gibi devleti ele geçirdi
AKP’li adaydan şok sözler: AKP Baas Partisi gibi devleti ele...