CHP’li Vekilin Çabaları Sonuç Verdi

CHP’li Vekilin Çabaları Sonuç Verdi

CHP’li Kara’nın 17 Kasım’da Başbakanın yanıtlaması istemi ile TBMM’ye sunduğu soru önergesi ve 4 Aralık’ta bölge halkı ile bir araya gelerek yaptığı görüşmelerin ardından Manavgat Ilıca Mahallesine yapılması planlanan hapishane projesi iptal edildi.

Reklam
CHP’li Vekilin Çabaları Sonuç Verdi
26 Aralık 2016 - 15:53 - Güncelleme: 26 Aralık 2016 - 21:47

 

“Memnun Olduk”

Ilıca Mahallesinde yerleşim alanlarına, turizm merkezlerine komşu bir alana yapılması planlanan cezaevi konusunda halkın taleplerini dinleyen ve onlarla birlikte bu konuda mücadele sözü veren CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Adalet Bakanlığı’nın Manavgat İlçe Milli Emlak Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda cezaevi için daha uygun başka bir yer bulunmasına dair yazısını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

“Cezaevi Değil Hastane, Ceza İnfaz Kurumu Değil Eğitim Kurumu”

Bölge halkı ile bir araya geldiği toplantıda "Cezaevi değil, Hastane, Ceza İnfaz Kurumu değil, Eğitim Kurumu istiyoruz"diyerek Hükümete seslenen CHP’li Kara, halkın taleplerine kulak tıkanarak demokrasinin işletilmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Manavgat Turizm ve Eğitim Bölgesi Olmalı

Cezaevi yapımı için seçilen alanın yerleşim alanları ve turizm bölgelerine yakın olmasının baştan hata olduğunu defalarca dile getirdiklerini söyleyen Kara, haftasonu açılan Manavgat Turizm Fakültesi’ni de hatırlatarak, Manavgat’ın deniz manzaralı cezaevleri ile değil turizm ve eğitim bölgesi olmakla anılması gerektiğini ifade etti.

Kara ayrıca açıklamasında Ilıca Mahallesinde halkın ve muhalefetin tepkisinin dikkate alınarak cezaevi için başka bir alan belirlenmesine destek veren herkese teşekkür ettiğini belirtti.

 

 

Haber Fotoğrafları


2016/12/9904031.jpg
Bu haber 2503 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Hande Yener Kral ve Kraliçe Eşliğinde Sahne Aldı
Hande Yener Kral ve Kraliçe Eşliğinde Sahne Aldı
Mehmet Aslan gözaltına alındı!
Mehmet Aslan gözaltına alındı!