Çiftçiyi bu defa Elektrik çarptı

Çiftçiyi bu defa Elektrik çarptı

Bir Hafta İçinde Yapılmazsa….

Reklam
29 Kasım 2016 - 15:26
Reklam

Çitfçile son günlerde oldukça zor günler geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde Antalya halinin kapısı kapatarak eylem yapan Çiftçilerin şimdide AKEDAŞ’la dertte.

Özellikle Domates üreticilerinin isyan ettiği fiyat politikası,çiftçiyi oldukça zor durumda bırakıyordu. Ürettikleri Domatesleri Antalya Toptancı Hali’ne 1 TL’den zor satan Üretici,Tüketiciye Pazrlardan 3 TL’ye kadar artan fiyatlarla satılmasına isyan etmişti.

Aradaki Dahiş farkın haksızlık olduğunu dile getirerek Antalya Toptancı Hali’nin kapısını kapatan Üreticilere Tüketicilerdende tam destek gelmişti. Üreticilerin Eylemi sırasında ise CHP Antalya Milletvekili Devrim KÖK,CHP Antalya İl Milletvekili Çetin Osman Budak’da Antalya Toptancı haline gelerek Üreticileri ikna etmeye çalışmış,hatta TBMM gündemine de taşımışlardı.

Üreticinin bu sıkıntılı günleri devam ederken bir şok’ta  AKEDAŞ  cephesinden geldi.

BİR HAFTA İÇİNDE  YAPILMAZSA….

Antalya Toptancı Hali’nin kaısında eylem yapan üreticilerin büyük bir çoğunluğunu Aksulu Üreticiler oluşturuyor. Eylemden sonra ise Aksulu Üreticilere AKDEAŞ tarafından tebligatlar gönderilerek yaklaşık 7000 TL maliyeti bulan Trafolar almaları,Yedi gün içerisinde yapmayanların ise USULSÜZ ELEKTRİK kullanımdan dolayı işlem yapılacağı duyuruldu.

Güneydoğuda yıllardan beri kullanılan Kaçak elektriğin önüne geçemeyen ve bu zararı hep batıdaki kullanıcılara yükleyen Eleltrik firmalarının bu davranışı çok ses getireceğe benziyor.

GÜÇ ARTTIRIMA GİDİLMESİ GEREKİYOR

Abonelere gönderilen teblihgatta,yapılan sözleşmelerdeki kullanımın yüzde 20’sini aştığı o yüzdende ek trafo ve hat çekilmesi gerektiği bu işlemin ise 7 gün içerisinde yapılması gerektiği aksi takdirde USULSÜZ ELEKTRİK kullanımından dolayı işlem yapılacağı tehdit biçimde yapılmasına Üreticilerden tepki gecikmedi.

Görüşlerinmi aldığımız üreticiler “Zaten zarar etmiş durumdayız birde şimdi bu çıktı geldi.Bizler bir hafta içerisinde 7000 TL’yi nerden bulup bunu yaptıracağız? Kaldı ki şimdiye kadar neden bize böyle bir uyarı yada tebligat yapılmadı? Bizler şimdiye kadar ne kullanıyorsak aynı elektriği kullanıyoruz. Bize Devletimiz sahip çıkması ve bu işlemden derhal geri adım atılması gerekiyor” dediler.

Aksuda bazı Camilere de gönderilen Tebligatlar için yetkililerden açıklama bekleniyor…

Kadir TEKİN Özel Haberi….

Bu haber 6740 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şükrü Sözen’den Bilbordlu Seçim Çağrısı
Başkan Şükrü Sözen’den Bilbordlu Seçim Çağrısı
FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Manavgat Open başlıyor
FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Manavgat Open başlıyor