Çöp Saati Uygulaması Tuttu

Çöp Saati Uygulaması Tuttu

Çöpte Yeni Dönem Başladı Serik Belediyesi 'Daha temiz bir Serik için" sloganı ile 'Çöp vakti' uygulamasını başlattı.

Reklam
12 Ekim 2017 - 12:14
Reklam

Serik Belediyesi Temizlik İşleri müdürlüğü 'çöp vakti uygulamasını' ilk olarak, Serik'te pilot bölge olarak belirlenen Atatürk Caddesi ve Yaşar Uçar Caddesi güzergâhında başlattı.

Uygulama ile çöp konteyneri yerine çöp saati uygulaması tabelası ile belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde vatandaş çöpünü çıkarıyor ve çok beklemeden görevliler tarafından alınıyor. Bu sayede hem çevre temizliği hem de koku sorununu çözmek amaçlanıyor.

DAHA TEMİZ BİR SERİK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ayşe Nur Can; "Bu uygulama ile ilçemizde çöp sorunu çözüme kavuşacağı gibi çöp toplama araçlarının neden olduğu trafik sıkışıklığı, koku problemi, görüntü ve çevre kirliliği engellenmiş olacak. Çöplerimizi dışarı bırakmadan önce belediyemizce dağıtacağımız poşetlere koyalım, ağızlarını sıkıca bağlayalım” dedi.

1 Nisan'da başlayacak olan ve 30 Eylül'de sona erecek yaz kış döneminde ise vatandaşlar çöp toplama noktasına saat 19.00 ile 23.00 arasında çöplerini çıkaracaklar. 'Çöp vakti' uygulaması kapsamında çöplerin belli saatlerde çöp toplama noktalarına çıkarılması ve o saatler bitiminde de görevlilerce toplanması öngörülüyor.

 

Bu haber 1995 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKTOB'tan Kurumsal Değerlendirme Anketi
AKTOB'tan Kurumsal Değerlendirme Anketi
DHT’den yeni oyun “Bu da Geçer Ya Hu”
DHT’den yeni oyun “Bu da Geçer Ya Hu”
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d