Devletin Bankasında FETÖ Dolandırıcılığı

Devletin Bankasında FETÖ Dolandırıcılığı

Banka bilgilerinin başkasında ne işi var?

Reklam
18 Ağustos 2017 - 18:34
Reklam

Hain Darbe Girişimini gerçekleştiren ve köşe git gide sıkışan Hain Terör Örgütü FETÖ, Vatandaşların kişisel bilgilerini alarak para sızdırmaya çalışmaya devam ediyor. Antalya’da Yaşayan Mehmet T. İsimli vatandaşı arayarak banka hesabında bulunan paraya göz diktiler.

DEVLETİN BANKASINDAKİ BİLGİLER BAŞKALARINA MI VERİLİYOR?

Normal Telefondan arayarak Havaalanında yakalanan FETÖ’cülerin hayali şirket kurarak para çektiklerini, kendilerinin de yardımcı olmak istediklerini söyleyerek Mehmet T.’yi aradı. İşin İlginç yani Mehmet T.’ye ait kimlik bilgilerini bilen kimliği belirsiz kişiler, Mehmet T.’ye  ziraat bankasına gidip parayı çekmesini ve kendilerine vermesini söylediler.

Bunun üzerine Mehmet T. “Benim O Bankada Param yok ki” cevabını vermesi üzerine, telefonun  diğer ucundaki şahıslar sizin Ziraat Bankası Muratpaşa Şubesinde şu kadar paranız ve hatta oğlunun Osman T.’ninde şu kadar parası var cevabını verdi. Bu detay karşısında ise Mehmet T. Şoke oldu.

Telefondaki dolandırıcılar telefonu kapatmamasını ancak Mehmet T.’nin cep telefonu olmadığını öğrenince 0538 245 49 73 nolu telefondan kendisini aramasını istedi. Ancak verilen numara geçersiz bir numaraydı.

Oğlu Osman T.’yi arayarak durumu izah eden Mehmet T.,Bankayı arayıp detaya sormasını istedi. Osman T. Ziraat Bankası’nı arayıp durumu izah etmesi karşısında aldığı cevap ise bir hayli düşündürücü oldu.

Bankada bulunan Görevli ; “Mehmet Bey gelirse biz parayı veririz, kaldı ki bu tür dolandırıcılar kimlik bilgilerini Nüfus Dairesinden alıyor” dedi.

Şimdi akıllara ise Devlet Kurumlarında kişisel Bilgiler başkalarına veriliyor mu? Sorusu geldi.

Kimlik Bilgilerinin bir şekilde öğrenilmesine karşın Vatandaşların Banka Bilgileri özellikle Devlet Bankasındaki bilgileri nasıl biliniyor? Şimdi bu soru cevabını bekliyor

 

Bu haber 2464 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her Derde Deva Yaz Meyveleri
Her Derde Deva Yaz Meyveleri
Anne adayları için 15 yaz tüyosu
Anne adayları için 15 yaz tüyosu