Döşemealtı’nda ’Hasta Nakil’ hizmeti

Döşemealtı'nda 'Hasta Nakil' hizmeti

Döşemealtı Belediyesi’nin hasta nakil ambulansı ile 2016 yılında 220, 2017 yılı Ocak-Kasım (10) itibariyle 141, toplam da ise; 361 hasta evlerinden alınarak çeşitli sağlık kuruluşlarına taşındı.

Reklam
14 Kasım 2017 - 08:32
Reklam

Döşemealtı Belediyesi ilçenin gelişimi için vizyon projeleri hayata geçirirken, sosyal ve sağlık alanında da ciddi yatırımlar yaptı. Geçtiğimiz yıl belediye bünyesinde faaliyete başlayan hasta nakil ambulansıyla, acil müdahale gerektirmeyen, stabil yatağa bağımlı ancak sedyeyle nakledilmesi gereken hastaların evden hastaneye, hastaneden eve ulaşımları konusunda büyük bir eksikliği giderdi.

HASTA NAKLİNDE KOLAYLIK

Yaşlı, engelli, yatağa bağımlı hastalar, tam ya da kısmi felçli olan hastalar ile yatarak nakil edilmesi gereken hastaların nakillerini sağlayan ambulans hizmetinden yararlanmak isteyenler, ( 0 242 ) 421 30 55 numaralı telefondan belediye sağlık birimine ulaşıyor. Hafta içi ve mesai saatlerinde hizmet veren ambulans gelen talepler doğrultusunda hastalara yönlendiriliyor. Döşemealtı Belediyesi hasta nakil ambulansı ile 2016 yılında 141 hasta nakli gerçekleştirilirken 2017 yılı Ocak-Kasım (10) itibariyle bu sayı 220’ye çıktı. Bugüne kadar 361 hasta, çeşitli sağlık kurumlarına nakledildi.

EKİP GÖREV BAŞINDA

Kısmi felçli babası ve kız kardeşiyle yaşayan ve 10 yıldır şeker hastası olan Arzu Pörbelek, hastalığı nedeniyle sağ bacağını kaybetti. Pörbelek'in tedavi ve kontroller için hastaneye gitmesi gerekiyordu ancak ulaşım imkanı yoktu. Hasta yakınları, belediyeye ulaşarak ambulans desteği istedi. Belediye sağlık ekibi, ailenin Yeniköy Mahallesi'ndeki evinden Pörbelek'i alarak hastaneye götürdü. Pörbelek, tedavisini ardından tekrar evine getirildi. Arzu Pörbelek ile eniştesi Murat Kayalı, " Belediyemizin bu hizmeti hasta ve hasta yakınları için büyük kolaylık. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç' e teşekkür ediyoruz" dedi.

 SOSYAL BELEDİYECİLİK

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, "Hasta nakil ambulansı ilçemizde büyük bir eksiklikti. Geçtiğimiz yıl, sosyal belediyecilik hizmetlerimize bir yenisini daha ekleyip, belediye bünyesine kattığımız ambulansla bu eksikliği giderdik. Hastaların evden hastaneye, hastaneden eve ulaşımlarını güvenli bir şekilde sağlıyoruz. Ambulans hizmetiyle hasta ve hasta yakınlarından olumlu tepkiler alıyoruz " dedi.

 

Bu haber 2010 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYA'DA
ANTALYA'DA "AKRAN ARABULUCU VE UZLAŞTIRICI LİDER ÖĞRENCİ"...
Satsuma mandalinanın ihracat yolculuğu 8 Ekim’de başlıyor
Satsuma mandalinanın ihracat yolculuğu 8 Ekim’de başlıyor
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d