Duyarlı sanatçı Ebru Yaşar ile görme engelli çocukların...

Duyarlı sanatçı Ebru Yaşar ile görme engelli çocukların geleceği renkleniyor

Duyarlı sanatçı Ebru Yaşar ve cemiyet, sanat, iş ve spor dünyasının tanınmış isimleri, Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği , Yağmur Çocuklar ve Liv Hospital işbirliği ile yapılan “Gülümse Çünkü Hayat Güzeldir” etkinliğinde buluştu.

23 Eylül 2017 - 10:38
Reklam

Doğuştan görme engelli çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla Liv Hospital'da gerçekleştirilen etkinlikte, çocuklarla birlikte cemiyet dünyasının ünlü isimleri ve hekimler doktor önlüklerini boyadılar. Ayrıca Liv Hospital’ın “Kanserden Koşarak Uzaklaş” Projesi de etkinlikte ele alındı.    

 21 Eylül Perşembe günü, saat 12.00'de Ulus Liv Hospital’da düzenlenen Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde etkinliğe ünlü sanatçı Ebru Yaşar'ın yanı sıra Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği yönetim kurulu üyeleri, cemiyet dünyasının önde gelen isimleri Monik-Reyhan İpekel, Yasmin Gülman, Mine Tuduk, Filiz Kuzu, Aslışah Alkoçlar, Feryal Gülman, Siren Ertan, Demet Şener, Arzu Kaprol, Bahar Şer, Ahu Orakçıoğlu, Gülay Kamaz, Aslı Hatemi, Elif Gönlüm, Hanife Akdağ, Fatoş Karaduman, Beste Yurttaş, Hatice-Begüm Eyilik, Nuran Koçdur, Arzu Vatansever, Emra-İbrahim-Cemra Çarmıklı, Dodo Çakıt, Selma Karaduman gibi önemli isimleri katıldı. Trabzon Spor Kulübü Başkanı Muharrem Usta ve Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti’nin de katıldığı renkli etkinlikte Parıltı Derneği Yönetim Kurulundan Neşe Gönül, Elif Yücel, Ebru Özer, Hande Pekcan, Duygu Kayaman, Hale Bacaksızoğlu, Gülbin-Çağrı Yıldırım da yer aldı. Davetliler, Liv Hospital doktorlarıyla birlikte doğuştan görme engelli ve yağmur çocuklarla  doktor önlüklerini renklendirdiler.

Etkinlikte konuşan Monik İpekel, önlüklerin düzenlenecek bir lansman ile satışa sunulacağını ve gelirinin Parıltı Derneği'ndeki çocuklarının eğitimi için  bağışlanacağını söyledi. Ebru Yaşar da yaptığı konuşmada, "Bugün çocuklarımız için katkı sağlamak adına sizlerle olmak benim için büyük mutluluk.  Anne olduktan sonra  çocuklarla ilgili her konu birinci önceliğim oldu. Hayata bakışım değişti, hassasiyetlerim arttı. Daha duygusal ama bir yandan daha mantıklı,daha sabırlı ve daha olgun oldum.Yani her şeyin daha ötesini hissettim.Bugünden sonra çocuklar için pek çok projede yer alacağım ve şahane duygu ortaklıklarını paylaşacağız. Bu yolu açan Monik İpekel’e de binlerce teşekkürler" diye konuştu.

Ebru Yaşar, konuşmasının ardından görme engelli çocuklar için hazırlığını yaptığı masal kitabından seçtiği bir masalı çocuklara okudu.

Bu haber 3210 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyabette tehlike çanları çalıyor!
Diyabette tehlike çanları çalıyor!
Gençler Dikkat: Kalp ‘Şakaya’ Gelmez!
Gençler Dikkat: Kalp ‘Şakaya’ Gelmez!