Efsaneyle Yine Yeniden

Efsaneyle Yine Yeniden

Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Evi’nin ‘Dünya Şampiyonu’ dans takımı, ekibe yeni katılan çiftleriyle şubat ayında yapılacak ‘Türkiye Dans Şampiyonası’ için hazırlıklara başladı

Reklam
09 Ocak 2017 - 13:48
Reklam

 8 çift, 4 – 6 Şubat tarihlerinde Adana’da yapılacak şampiyonada Senior-4 kategorisinde tüm madalyaları gözüne kestirdi.    

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi'nin Yaşlı Evlerinde aldıkları dans dersleriyle Ekim ayında turizm bölgesi Belek’te düzenlenen Dünya Şampiyonası'na tango, vals, foxtrot, quick step'te sergiledikleri performansla damga vuran efsane takım, yeni çiftleriyle bu kez Türkiye şampiyonası için hazırlanıyor.

İŞTE YENİ TAKIM

En genci 57 en yaşlısı ise 72 yaşında olan çiftler, Celal Şahin - Mine Kırış, Necdet Akbaş - Türkan Nassl, Abdullah Tulu - Esma Pınar, İsa Vuran – Sabriye Kaya, Süleyman Tanrıöver – Hatice Hiçdurmaz, Seracettin Tav – Nurhayat Şahin, Günay Özer – Emel Özgür, Semra Torlak – Erşan Hıdırlıoğlu, 4 – 6 Şubat tarihlerinde Adana’da düzenlenecek şampiyona için çalışmalarını Fener Yaşlı Evi’nde sürdürüyor. 

‘YENİ MADALYALAR GELECEK’

Dans eğitmeni Şima Elif Umdu, madalya sevinci pistte Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte yaşadıkları Dünya Dans Şampiyonası’nın ardından Yaşlı Evi’ndeki dans derslerine ilginin arttığını söyledi. Belek’te düzenlenen şampiyonaya 6 çiftle katılırken şimdi 8 çiftten oluşan yeni bir takım oluşturduklarını kaydeden Umdu, “Aramızda eski yarışmacılarımızdan da var. Çok azimli ve istekliler. Adana’da gerçekleştirilecek şampiyona çok önemli. Türkiye’nin her yanından sporcular geliyor ve senede 1 defa yapılıyor. Biz tüm sporcularımızla senior-4 kategorisinde yarışacağız” diye konuştu. Umdu, yeni madalyalar konusunda iddialı olduklarını da sözlerine ekledi.

HEYECAN DORUKTA

Muratpaşa efsanesinin yeni üyelerinden ve takımın en kıdemlisi 72 yaşındaki Türkan Nassl, ekibe 1 ay önce dahil olduğunu söyledi. Dansın özellikle orta ve ileri yaş grubu için hem bir sosyalleşme hem de sıhhatli ve haraketli kalabilme adına çok önemli olduğunu dile getiren Nassl, “Ayrıca çok da heyecanlıyız” dedi.

‘HERKESE TAVSİYE EDERİM’

Takımın bir diğer yeni üyesi 63 yaşındaki Seracettin Tav, dansın hem bedenen hem de ruhen dinlendirici ve insana pozitif enerji yükleyici bir spor olduğunu söyledi. Tav, “Muratpaşa Belediyesi’ni bu konuda öncülük ettiği için kutluyorum. Böyle bir etkinliğin içinde olmayı herkese tavsiye ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL’A TEŞEKKÜR

Belek’te düzenlenen şampiyonada da yarışan 57 yaşındaki Erşan Hıdırlıoğlu, hobi olarak başladığı dansta artık farklı boyutlara doğru yol aldığını söyledi. Dünya Şampiyonası’nın ardından Türkiye Şampiyonası’nda da yarışacağını dile getiren Hıdırlıoğlu, “Bizim yaşıtlarımız kahve köşelerinde otururken biz burada dans ediyoruz. Bu imkanı sağlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.   

‘SÜPER HARİKA BİR ŞEY’

“Dans benim hayatım her şeyim” diyerek sözlerine başlayan takımın yeni üyelerinden 57 yaşındaki Semra Torlak, 1.5 ay önce ekibe katıldı. Adana’daki şampiyona için çocuklar gibi heyecanlı olduğunu söyleyen Torlak, “Süper, harika bir şey. Bu yaşta bizi böyle heyecanlandırmaları çok güzel” dedi.

 

Bu haber 517 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda Çalışıyoruz’
‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda...
Doğum sonrası kendinizi ihmal etmeyin!
Doğum sonrası kendinizi ihmal etmeyin!