En kıdemli tiyatrocular

En kıdemli tiyatrocular

Yaşlı Evi üyeleri tiyatro oyunu sahneledi

Reklam
01 Temmuz 2018 - 08:29
Reklam

Muratpaşa Belediyesi’nin bugün sayıları 3’e ulaşan Yaşlı Evleri’nin üyelerince kurulan tiyatro topluluğu Turgut Özakman’ın yazdığını 2 perdelik müzikal komedi ‘Fehim Paşa Konağı’nı sahneledi.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUİK) son nüfus istatistiklerine göre 488 bin 670 kişilik nüfusunun 66 bin 764’ünü 60 yaş üzeri grubun oluşturduğu Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, Muratpaşa Belediyesi bu yaş grubuna yönelik çalışmalarıyla fark yaratıyor.

1 Ekim 2014 Dünya Yaşlılar Günü’nde Falez 2 Parkı’nda ilk Yaşlı Evini açmasıyla başlayan çalışmalar, sırasıyla Fener ve Soğuksu mahalleleri Yaşlı Evlerinin hizmete girmesiyle devam etti. Sosyal hizmet uzmanları ve gerontologların görev aldığı merkezler, 60 yaş ve üzeri Muratpaşa sakinlerine, üyelik sistemiyle, hizmet vermeye devam ederken bu çalışmalar sayesinde Muratpaşa, Dünya Sağlık Örgütü Yaşlı Dostu Kentler ve Toplumlar Ağı üyeliğine de kabul edildi.

2 vesikalık fotoğraf, ikametgah belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisiyle 60 yaş ve üstü her Muratpaşa sakinin ücretsiz üye olduğu Yaşlı Evleri, bu kez bir tiyatro oyunuyla sahnedeydi. Yönetmenliğini Ali Aytuğ ve Necdet Ongun’un yaptığı Turgut Özakman’a ait 2 perdelik müzikal komedi ‘Fehim Paşa Konağı’yla kıdemli kent sakinleri Muratpaşa Belediyesi Salonu’nda sahneye çıktı. Yaşlı Evlerinden 20 kişinin sahne aldığı oyun seyircinin büyük beğeni topladı.

Bu haber 901 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Eğitim-Sen Eğitim-Öğretim yılına merhaba dedi
Türk Eğitim-Sen Eğitim-Öğretim yılına merhaba dedi
Side’de Kültür Ve Sanat Rüzgarı Esiyor
Side’de Kültür Ve Sanat Rüzgarı Esiyor
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d