Evet.. Biz Mutlaka Bir İttifak Yapacağiz!..

Evet.. Biz Mutlaka Bir İttifak Yapacağiz!..

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, kimlerle ittifak yapacaklarını açıkladı.

Reklam
13 Nisan 2018 - 09:58
Reklam

Düzen, “Biz fitre parasına muhtaç hale getirilmiş 6 milyon asgari ücretliyle ittifak yapacağız. Biz yarı fiyatına satılan Şeker Fabrikası işçileriyle, pancar ve tütün üreticileriyle ittifak yapacağız. KHK mağdurlarıyla ittifak yapacağız. Taşeronla ittifak yapacağız. Biz milletle ittifak yapacağız” dedi. 

Düzen, "Evet.. Biz mutlaka bir ittifak yapacağız" diyerek şunları ifade etti:

“Milletimiz bir umut ışığı arıyor. Bize soruyorlar; ittifak yapacak mısınız? Elbette biz mutlaka bir ittifak yapacağız. Çünkü ittifak yapmazsanız iktidar olamazsınız. Peki, kiminle ittifak yapacaksınız? İşte cevap veriyorum. Biz fitre parasına muhtaç hale getirilmiş 6 milyon asgari ücretliyle ittifak yapacağız. Biz yarı fiyatına satılan Şeker Fabrikası işçileriyle, pancar ve tütün üreticileriyle ittifak yapacağız. Bylock mağduru, zoka mağduru, mor beyin mağduru, KHK mağdurlarıyla ittifak yapacağız. Sizi taşeron köleliğinden kurtarıyoruz denilerek kandırılan 4C’lilerle ittifak yapacağız.  Biz milletimizle ittifak yapacağız.” 

SATMAYI BİLE BECEREMİYORLAR

14 şeker fabrikasının satışına ilişkin Düzen, “14 şeker fabrikasının 4 tanesi satıldı. Dolar bazında değerlendirildiğinde, Bor Şeker Fabrikası 84 milyon dolara, Kırşehir 82 milyon dolara, Çorum Şeker 132 milyon dolara, Yozgat Şeker ise 69 milyon dolara gitti.  Bilindiği gibi 2011 yılında Şeker fabrikaları yine satışa arz edilmişti. İşte 2011 yılındaki rakamlar dikkate alındığında; Bugün 84 milyon dolara satılan Bor şeker fabrikasının 149 milyon dolara, bugün 82 milyon dolara giden Kırşehir fabrikası 141 milyon dolara, 132 milyon dolara satılan Çorum Şeker’in 192 milyon dolara, 69 milyon dolara satılan Yozgat Şeker Fabrikası’nın ise 119 milyon dolara satılması gerekiyordu. Arada 211 milyon dolar fark var.  Rakamlar gösteriyor ki, Bu iktidarın fabrika yapmasından geçtik, yapılanı bile adam gibi satmayı beceremiyor.  Sayın Cumhurbaşkanı 2011 yılındaki ihaleyi, kamu yararı gözetilmediği için iptal ettirmişti.  Şimdi sadece 4 fabrikada 200 milyon doların üzerinde bir kamu zararı var. Bakalım sayın Cumhurbaşkanı şimdi ne yapacak? Merakla bekliyoruz. Kendisini, ‘Ey Özleştirme idaresi, bu işi becermediniz’ diyecek mi? Yerli ve milli olmak bunu gerektirir” diye konuştu. 

44 TANE CEZAEVİ YAPIYORLAR

Düzen, Türkiye’de ciddi yatırımlarının da olduğunu belirterek, “Türkiye’de hiçbir şey yapılmıyor manasına gelmiyor bu. Türkiye’de ciddi yatırmalar var. Önemsiz değil. Önemini sizin takdirine bırakıyorum.  2017 yılında cezaevi inşaatlarında büyük bir hamle var. 44 cezaevi var. Buna 5 milyar 300 milyon lira para harcadı.  Kırşehir şeker fabrikasını 330 milyon liraya satan Hükümet,  Aynı Kırşehir’e KDV’si içinde 338 milyona cezaevi yaptırıyor. İşte bu iktidarın yatırım anlayışı bu. Fabrika satmayı başarı, cezaevi açmayı yatırım sanıyorlar. Türkiye bugün İcra Dairesini kurdele keserek açan bir hükümetle yönetiliyor. Biz gardiyan devlet değil, garson devlet olmak istiyoruz. Hükümetin bir diğer başarısı coca-cola fabrikası açıyor. Bu iktidarın övünç meselesi olarak gündeme getiriyor” şeklinde konuştu.  

DEVLET İTHALATÇI MIDIR?

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın “Devlet Fabrikatör Değildir” sözünü eleştiren Düzen, “Peki sayın Bakan, Devlet İthalat firması mıdır?  Neden Romanya’dan, Ukrayna’dan hatta Brezilya’dan hayvan ithal edip kendi besicinizin karşısına rakip olarak çıkıyorsunuz. Türkiye’de binlerce dönüm arazi ekilmeyi beklerken, yurtdışında çiftlik kurup, kendi çiftçinizin karşısına rakip olarak çıkıyorsunuz. Peki sayın bakan, Devlet inşaat şirketi midir? Devlet fabrika yapmaz diyorsunuz da, neden inşaata gelince Türkiye’nin en büyük müteahhidi oluyorsunuz. Devlet fabrikatör değilse, gardiyan hiç değildir. Biz gardiyan devlet değil, garson devlet istiyoruz. Çünkü bu ülke cezaevi yaparak değil fabrika kurarak kalkınır. Adalet, cezaevlerinin sayısını arttırarak değil adil bir hukuk sistemi kurarak sağlanır” dedi. 

 

 

 

Bu haber 1360 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayakkabı İçinde Uyuşturucu
Ayakkabı İçinde Uyuşturucu
Kaçak Akaryakıta Suçüstü
Kaçak Akaryakıta Suçüstü
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d