Sanat çalıştayı sergisi açıldı

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde düzenlenen Kalamar Sanat Çalıştayı'nın sergisi açıldı.


 Sanat çalıştayı sergisi açıldı


Kaş'a bağlı Kalkan Mahallesi'ndeki Kalamar Otel'de düzenlenen Kalamar Sanat Çalıştayı sergisinin açılışına Kalkan Kültürevi Sorumlusu Özer Ulukaya, yerli ve yabancı sanatseverler katıldı. 10 gün boyunca resim çalışması yapan yerli ve yabancı 18 sanatçı, çalıştayın ilk günü Ankara'daki bombalı saldırıda yaşamını yitirenler için 'barış' konulu tablo yaptı.

Sanatçılar Ahmet Ozol, Alev Sudan, Ayfer Uz, Candeğer Aydın, Devabil Kara, Feride Karanfil, Hüseyin Macar, Nurbiye Uz, Hüseyin Macar, Leyla Buhara, Sena Sengir, Serap Gürcan, Süreyya Oskay, Teymur Agalioğlu, Yıldız Arun, Zehra Sengir, Zeynep Aslı Köstepen, Ezgi Kınalı ve Jonal Buanefe 10 gün boyunca 2 yağlı boya, heykel, vitray ve 36 akrilik otel dekorasyonu tarzında toplam 40 tablo yaptı. Otel odalarından bazılarında ve havuz başında oluşturulan sanat galerisinde barış tablosu ile toplam 41 eser sergilendi.

Çalıştayın ve serginin organizasyonunu yapan Özer Ulukaya, "Bugün Kalkan çok farklı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Otel dekorasyonu konseptinde yapılan tablolar, ilk kez otel odalarında sergileniyor. Bu çalıştay ve sergi ile sanatın, turizmin önemli bir parçası olduğunu gösteriyoruz. Çünkü şu anda burada açılışa katılanların büyük çoğunluğu yabancı sanat dostları. Bu çalıştay ile Kalkan'da bir sanat oteli oluşturmanın ilk adımını atıyoruz" dedi.