Halk sanatçıları Kaş’ta buluşuyor

Halk sanatçıları Kaş'ta buluşuyor

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde müzik öğretmeni Emre Dayıoğlu'nun organize ettiği yerel halk sanatçıları konseri Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi Salonu'nda gerçekleşecek.

Reklam
15 Ocak 2016 - 13:47
Reklam


Kalkan Mahallesi'nde 18 Ocak Pazartesi günü saat 19.30'da verilecek konserde, Kaş yöresinden üç telli çura sanatçıları Ali Ulutaş, Osman Kırca, dört telli sanatçısı Yusuf Gök, yine Kaş'tan sipsi sanatçısı Cemil Kırca, Fethiye'den delbek sanatçıları Ayşe ve Firdevs Teyze kardeşler, Seydikemerli Iklığ ve hegit sanatçıları Selma- Vedat Karakaya çifti, Elmalı'dan çoban düdüğü ve kaval sanatçısı, öğretmen Selami Çiftçi ve Kaş'tan üç telli ve bağlama sanatçısı müzik öğretmeni Emre Dayıoğlu katılacak.


Konseri organize eden Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi Müzik Öğretmeni Emre Dayıoğlu, ilk kez bu kadar yerel halk sanatçısının sahne alacağı, geniş çaplı bir konser düzenlediklerini söyledi. Konsere katılan sanatçıların büyük çoğunluğunun Kaş, Fethiye ve Seydikemer ilçelerinden olduğunu ifade eden Dayıoğlu, "Kaşlı hemşerilerimiz yöre türkülerini, birçoğunun bugüne kadar tanımadığı, görmediği, kendi sanatçılarından, kaynağından, aslı bozulmamış bir biçimde dinleyecek. Kaş ve yakın yörenin müzik zenginliğini görecek. Konserimiz ücretsiz ve tüm yöre halkını davet ediyoruz" dedi.

Bu haber 1542 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşandı
Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşandı
Vitamin eksikliği ağız nezlesine sebep oluyor
Vitamin eksikliği ağız nezlesine sebep oluyor