Halkçı Liselilerde Bayrak Değişimi

Halkçı Liselilerde Bayrak Değişimi

Aralık ayının ortasında Kurultaya giden Halkçı Liseliler Genel Merkezde değişimin ardından illerde de değişime devam ediyor.

Reklam
11 Ocak 2017 - 10:29 - Güncelleme: 11 Ocak 2017 - 21:03
Reklam

Temmuz ayındaki değişimin ardından mevcut il başkanının görevi bırakması sonucu Antalya İl Başkanlığında bir bayrak değişimi daha yaşandı.

Kuruluşundan bu güne 5. İl Başkanını belirleyen Antalya İl Örgütü 03.01.2017 tarihinde İl Yönetim Kurulunun Olağanüstü toplanması sonucunda yönetim kurulu üyelerinin oy birliği kararlaştırılıp yapılan seçimde İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Aksu İlçe Öğrenci Meclisi Başkanlığı, İl Öğrenci Meclisi Üyeliği görevlerinde bulunan Salih Can AKBAŞ İl Başkanlığına seçildi.

Sonuçların Halkçı Liseliler Genel Merkezine onanması için gönderilmesi sonucunda 10.01.2017 tarihinde Merkez Yönetim Kurulunda karar onaylanmış oldu.

İlk sözlerini dile getiren İl Başkanı Salih Can AKBAŞ; Karanlığın, savaşın, nefretin kol gezdiği yerlere barışı kardeşliği getireceğimize and içtik, İnanıyoruz ve her şeye rağmen umutsuzluğa kapılmıyoruz Güzel Günler Yakın, Yönetim Kurulum, İlçelerimiz ve üyelerimizle var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Geçmişten gelen başarılarımızın üstüne başarılar ekleyerek Antalyamızda çalışmalar yürütecek başarılar ekleyeceğiz. Şu dönemde yapacağımız işler gerçekten zor, ama zoru başaracağız, diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Diğer yandan Aralık ayında yapılan Kurultayda göreve gelen Antalyadan Genel Merkeze giden Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin YAMAN;’’ Salihle aynı yönetimde bulunduk, gerçekten bilgisi ve birikimi ile mücadeleci bir arkadaşımız, kutluyorum başarılar diliyorum, eminim ki Antalyamızda geçmişten aldığımız güç ve cesaretle başarılara imzalar atacağız hep birlikte başaracağız, Antalyamıza hayırlı olmasını diliyor, Salihcan kardeşimi , yönetim kurulunu kutluyorum’’ dedi.

Örgütün Kurucu İl Başkanı olan, 3 dönem Merkez Yönetim Kurulunda görev yapan Eski Genel Sekreter Deniz ÇAPANOĞLU’da; ‘’Çok doğru ve yerinde bir seçim yapılmış, Salihcan kardeşimi onun nezdinde yönetimini ve üyelerimizi kutluyorum, başarılar diliyorum’’diyerek düşüncelerini ifade etti.

Akbaş’ın il başkanı olması her yönden siyasi görüşteki öğrencilerin bulunduğu Öğrenci Meclisindeki görevi bakımından stratejik yer kapladığı görüldü.

Salih Can AKBAŞ’ın İl Başkanı olması tabanda yani üyelerde ve ilçelerde büyük destek topladı.

Bu haber 701 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda Çalışıyoruz’
‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda...
Doğum sonrası kendinizi ihmal etmeyin!
Doğum sonrası kendinizi ihmal etmeyin!