“Halkım için gerekirse çadırda otururum”

“Halkım için gerekirse çadırda otururum”

Liman Caddesi’ndeki Zabıta Müdürlüğü binasının ticari alana çevrileceğine yönelik eleştirilere cevap veren Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “ Bu bina tarihi bir bina değildir. 1967 yılında dedem tarafından yaptırılmış bir binadır. Kemer’e iyi hizmet verebilmek için belediyeye gelir kazandırmak zorundayız. Gerekirse belediye binasını da kiraya verip gider çadırda otururum” dedi.

Reklam
14 Kasım 2017 - 08:52
Reklam

Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan, Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün tarihi bir bina olduğu ve bu binanın gizli bir şekilde ticari alana çevrildiğine yönelik eleştirilere cevap veren Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, bu eleştirileri yapanları boş insanlar olarak nitelendirdi. 

 

“BİNAYI DEDEM YAPTIRDI”

Kemer Liman Caddesi’nde 2 eski bina bulunduğunu ancak bunların tarihi bir değerinin olmadığını kaydeden Başkan Gül, “Bu binalardan biri Kemer Kaymakamlığı olarak kullanılıyordu, diğeri jandarmamızın kullandığı binaydı. Tabii Nahiye Müdürlüğü binasının yapılış şeklini bilmiyorum. Vatandaşın işbirliği ile olabilir. Ama şu anda Zabıta Müdürlüğü olarak kullandığımız bina 1967 yılında, dedem Mustafa Gül tarafından jandarma için yaptırılmıştır. O tarihte de dedeme Jandarma Genel Komutanlığı’ndan takdir belgesi verilmiştir” diye konuştu.

 

“TURİZME ZARAR VERİYORDU”

Nahiye Müdürlüğü binasını 1996 yılında yıkarak yerine yeni bir bina yaptıklarını hatırlatan Başkan Gül, “Böyle turistik bir caddede birbirine yakın polis ve jandarma binalarının olması turizm açısından yanlış bir imaj veriyordu. Nahiye Müdürlüğü binasını yıkıp yerine yeni bir bina yaptık. Bu binayı da yıkarken dönemin Emniyet Müdürü Natık Canca ile de görüştük. Ortak kararla binanın altını ticari alan yaptık üstünü polis karakolu olarak düzenledik. Aga Mehmet diye bir büyüğümüze bu dükkânı kiralamıştık. O dönem biz belediye başkanlığından ayrıldıktan sonra kiracıyı çıkardılar ve emniyeti tekrar aşağıya indirdiler” şeklinde konuştu.  

 

 “O SAHIŞ ANNESİNİN EVİNİ SATTI”

Liman Caddesi’nde bulunan jandarma binasını belediye başkanlığı döneminde taşıdığını belirten Mustafa Gül, “Bu caddede Emniyet Müdürlüğü’nden sonra jandarma ile bir protokol yapmıştık. O protokole göre; jandarma lojmanları ile bölük binası boşaltılacak ve Gül ailesi olarak bu binaları başka bir yere yaptıracaktık. Caddedeki binalar sadece esnaflara ait olacaktı. Silahla nöbet bekleyen askerler yerine esnafımız burada yer alacaktı. Biz 1999 yılında seçimi kaybedince o binada oradan kaldırıldı. Yani Liman Caddesi’nde tarihi bir bina yoktur. Oradaki asıl tarihi bina yıllar önce çökme tehlikesi nedeniyle yıkılmış ve yerine yenisi yapılmıştır. Ama bakıyoruz ne yazık ki annesinin oturduğu evi sattıranlar, annesini perişan halde bırakanlar bize akıl vermeye çalışıyor. Sanki Kemer onlara kaldı. Sosyal medyadan ve değişik yerlerinden paylaşımlar yaparak bizim işlerimize müdahale etmeye çalışıyorlar. Çünkü bu insanlar boş insanlar. Bunların Kemer adına konuşmaya hiç hakkı yoktur” dedi.  

 

“SEN BORÇLARIN HESABINI VER”

Kendisini eleştirenlerin önce dönüp geçmişe bakması gerektiğine dikkat çeken Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Kemer’de eskiden belediye başkanlığı yapmış bir şahıs da bu konuyla ilgili bize akıl vermeye kalkıyor. Sen 8 milyon bütçesi olan belediyeyi 12 milyon lira borçla devredeceksin, Kemer Belediyesi’nin 22 tane arsasını satacaksın ondan sonra da bize akıl vermeye kalkacaksın. Biz belediyenin gelirlerini arttırmak için sinekten yağ çıkarmaya çalışıyoruz. Belediyenin mülklerini kiraya da veririz. Çünkü gelir sağlamak zorundayız. Halka nasıl hizmet verdiğimizin ve ay bayında işçinin maaşı nasıl ödeyeceğimizin hesabını bir veriyoruz” diye konuştu.  

 

“BELEDİYE BİNASINI DA KİRAYA VEREBİLİRİZ”

Bu eleştirilerin dayanıksız olduğunu kaydeden Başkan Gül, “Liman Caddesi’nde bugüne kadar tarihi bir bina olmamıştır. Nahiye Müdürlüğü binasının nasıl yapıldığını bilmiyorum. Ama bu binanın 1996 yılında çökme tehlikesi nedeniyle yıkılarak yerine yenisi yapılmıştır. Şu anda o caddede eski 2 tane bina var.  Birini Patron Dede lakaplı dedem Mustafa Gül, diğerini torun Mustafa Gül yani şahsım yaptırdı. Kemer halkı doğrusunu biliyor. Biz belediyeye gelir kazandırmak için gerekirse belediye binasını bile kiraya verir gider çadırda otururuz. Ama halkımıza hizmete devam ederiz. Boş gezen insanlar boşuna çene yormasınlar, onlardan hiçbir şey olmaz” şeklinde konuştu.  

  

 

Bu haber 1988 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYA'DA
ANTALYA'DA "AKRAN ARABULUCU VE UZLAŞTIRICI LİDER ÖĞRENCİ"...
Satsuma mandalinanın ihracat yolculuğu 8 Ekim’de başlıyor
Satsuma mandalinanın ihracat yolculuğu 8 Ekim’de başlıyor
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d