İşin içinde Polislerde çıktı

İşin içinde Polislerde çıktı

Otopark Şebekesi çökertildi

Reklam
21 Şubat 2018 - 08:59
Reklam

Otopark İşletmecileri ile Menfaat Karşılığı Anlaşan 9’u Kamu Görevlisi 17 Şüpheliden 10’u tutuklandı

 

Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne intikal eden bir takım ihbar ve şikayetler üzerine Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen (6) ay süreli kapsamlı bir Projeli çalışma neticesinde;

 

Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde çalışan bazı görevlilerin, otopark işletmecileri ile belirli bir menfaat çerçevesinde anlaştıkları, yasak yere park eden araçları “asli görevleri olmasına rağmen” araç başına belirli bir menfaat karşılığında çektirdikleri, bazı araçların sahiplerinin araç çekilmeden olay yerine gelmesine rağmen sahibine teslim edilmeyerek otoparka çekilmesini sağladıkları, geceleyin geç saatlerde ara sokaklarda trafiği aksatmayan / engellemeyen  araçları bile çektirdikleri, bunların karşılığında da çektirilen her bir araç başına otopark sahiplerinden menfaat sağladıkları, ne kadar çok araç çektirilirse o kadar menfaat temin edecekleri için bazen asli ve acil diğer görevlerini de aksattıkları tespit edilmiş ve C. Başsavcılığı ile koordineli olarak 07 Şubat günü eşzamanlı yapılan operasyon neticesinde; (9)’u kamu görevlisi (Trafik Şube Müdürlüğü personeli)  ve (8)’i de Otopark işletmecileri ve çalışanları olmak üzere toplam (17) şüpheli gözaltına alınmıştır.

 

Operasyon neticesi yapılan aramalarda; otopark görevlileri tarafından kamu görevlilerine, çektirdikleri araçlar ve ödenen ücretlerle ilgili bir takım kayıtların ve notların yer aldığı çeteleler, dijital materyaller  ile (1) adet ruhsatsız tabanca ve bu silaha ait  (25) adet dolu fişek ele geçirilmiştir.

 

Soruşturma kapsamında işlemleri tamamlanan (17) şüpheli şahıs 19 Şubat günü haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmişler, şüphelilerden M.B., İ.A., D.T., Ö.E. M.H.T., A.E. ve C.K.K.isimli şahıslar adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlar, otopark işletmecisi O.Ö., otopark çalışanı İ.S., kamu görevlileri M.S., A.S., C.D., M.Y., M.A., M.E.K., Ç.T. ve Ö.A. tutuklanmışlardır.

Bu haber 2904 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaycuma Havaalanı’ndan sadece Almanya’ya uçuluyor
Çaycuma Havaalanı’ndan sadece Almanya’ya uçuluyor
ANSİAD 16. Girişimcilik Günleri’nden Muhteşem Final
ANSİAD 16. Girişimcilik Günleri’nden Muhteşem Final
http://feed.reklamaction.com/feed/get/xml/61cbbed3163c683385f981df03880b0d