İyi Tarım Uygulamaları Sertifika Töreni

İyi Tarım Uygulamaları Sertifika Töreni

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin Aksu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen İyi Tarım Uygulamaları Sertifika Törenine katıldı.

Reklam
12 Ocak 2018 - 08:15
Reklam

 

Kaliteli ve verimli üretim, güvenilir gıda, iyi kazanç ve sürdürülebilir üretim için İyi Tarım Uygulamaları adı altında düzenlenen sertifika törenine Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in yanı sıra Aksu protokolü ve Aksulu çiftçiler yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte; 10 çiftçinin İyi Tarım Uygulamaları yöntemiyle ürettikleri ürünler sergilendi, İyi Tarım Uygulamaları Sertifikaları verildi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan İnal sertifika töreninde yaptığı konuşmada; İyi Tarım Uygulamalarının 2017 yılında Aksu’ da ilk kez uygulandığını önümüzdeki yıllardan daha da umutlu olduklarını söyledi. 2017 yılında Aksu’dan seçilen 10 çiftçinin eğitimlerini başarı ile tamamladığını ve sertifikalarını alığını belirten İnal uygulamanın, insan sağlığı ve doğanın korunması, atıkların değerlendirilmesi gereksiz ilaç ve gübre kullanımının önlemesine yönelik olduğunu dile getirdi. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise sertifika törende yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“İlçemizde çiftçilerimiz kaliteli üretim konusunda son yıllarda oldukça büyük mesafe kaydetti. Aksu tarım konusunda oldukça yüksek bir potansiyele sahip. Bizlerde bunun farkındayız ve çalışmalarımızı yaparken tarım arazilerini koruyacak planlamalar yapıyoruz. Kaliteli ve verimli üretim, güvenilir gıda, iyi kazanç ve sürdürülebilir üretim için İyi Tarım Uygulamalarının öneminin farkındayız. 2018 yılının üretici ve tüketicilerimiz için bereketli geçmesini, doğal afetlerinin yaşanmamasını, ürüne verilen emeğin karşılığının alındığı bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber 1806 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 milyon 871 bin çocuk okula gidemiyor!
1 milyon 871 bin çocuk okula gidemiyor!
AKP’li adaydan şok sözler: AKP Baas Partisi gibi devleti ele geçirdi
AKP’li adaydan şok sözler: AKP Baas Partisi gibi devleti ele...