Kepez’den hasta yakınlarına 5 yıldızlı tesis

Kepez’den hasta yakınlarına 5 yıldızlı tesis

Kepez Belediyesi tarafından hasta yakınları için inşa edilen 80 yatak kapasiteli ve ücretsiz ‘Hasta Yakınları Konuk Evi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

20 Mart 2019 - 16:49
Reklam

Kepez Belediyesi’nin Antalya’ya tedaviye gelen hastaların yakınlarına konaklama imkanı sunacak olan 5 yıldızlı otel konforundaki ‘Hasta Yakınları Konukevi’ kapılarını misafirlerine araladı. Hasta Yakınları Konukevi’nin açılışına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmasını yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bugün açılışı yapılan Hasta Yakınları Konuk Evi’nin 10 yıl önce belediye başkanlığı görevine geldiğinde ilk hayata geçirmek istediği proje olduğunu söyledi.

En çok istediğim projeydi

Antalya’ya tedavi için gelen hasta yakınlarının hastane bahçelerinde, otoparklarda, koridorlardaki görüntülerinin beynin de yer ettiğini belirten Başkan Tütüncü, “İşte bunun için Hasta Yakınları Konuk Evi’ni açmayı çok istedim. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gittiğinizde yazın çimlerin üzerinde yatanları, kışın ise koridorlarda yatanları, soğuk havalarda araçların içerisinde battaniyeye sarılarak uyuyanları görürsünüz. Aslında onlar şifa talebi ile Antalyamıza gelmiş hastaların yakınları. Bir pansiyona, ya da bir otele gidemeyecek olduklarından dolayı buralarda gecelemek zorunda olan vatandaşlarımız. Bizde onlara sıcacık bir yuva açalım, onların karınlarını doyuralım, yazın sıcakta, kışında soğukta dışarıda kalmasınlar onları konuk edelim istedik. Bu sebepten dolayı bu projeye geliştirdik.” dedi.

Yıllar önce haya geçirildi

Bugün açılışı yapılan Hasta Konuk Evi’nin doğuşunun aslında yıllar öncesine dayandığını hatırlatan Başkan Tütüncü, “Bu proje Kültür Mahallesi'nde kiralamış olduğumuz 3 katlı bir binanın içerisinde yıllar önce doğdu. Projemizi 32 yataklı sıradan bir pansiyona sahip bir ortamda hayata geçirdik. Antalya'ya gelen hasta yakınlarımıza ilk misafirperverliğimizi orada gösterdik. Kurumsallaşmanın da ön şartı binalaşma olduğundan dolayı ve kalıcı bir eser inşa edelim istedik. İşte! Bu hayalimizi bugün gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 80 yataklı, 5 yıldızlı otel konforuna sahip bu tesisi hasta yakınlarımızın hizmetine sunuyoruz” diye konuştu.

Oy için hizmet yapmıyoruz

“Biz yaptığımız hizmetleri sadece oy karşılığı yapmıyoruz” diyerek sözlerine devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Burada konaklayacak olanlar bize oy veren insanlar değil. Böyle bir düşünce bizim anlayışımızda doğru değil. Asıl olan darda kalmış zorda kalmış kimselerin gönüllerine girebilmektir. ‘Allah razı olsun’ duasını alabilmektir. Bizim hizmet anlayışımızda sadece Kepez değil, Türkiye’nin her köşesi var. Hasta Yakınları Konuk Evimiz de daha öncesinde olduğu gibi sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerimiz ücretsiz olarak verilecek. Antalya'ya gelen hasta yakınlarımızı en güzel şekilde ağırlayacağız.” dedi.

Bizim projelerimiz kitapçıklarda

31 Martta yapılacak yerel seçimler konusuna da değinen Başkan Tütüncü, “Seçimin arifesinde her aday projelerini açıklıyor. Kimileri var ki; derslerine iyi çalışmamış. Yıllar öncesinden yapılmış hizmetleri bizim 7-8 yıldan beri devam ettirdiğimiz hizmetleri proje olarak tekrar kitapçıklarına koyuyorlar ve televizyon programlarında anlatıyorlar.” diye konuştu. Ahatlı Mahallesi ile ilgili bilinmesi gereken hakikatların da olduğuna değinen Tütüncü, “2009 yılında göreve geldiğimizde bugünkü Ahatlı, Kültür ve Yenidoğan bir mahalleydi. Zaman içerisinde nüfus artışına göre, şehrin büyümesi dolayısıyla bölündü. Üç  yada dört  ada hariç İller Bankası etrafındaki hiçbir yerde düzenli bir yapılaşmanın olmadığı, iskanlı binaların olmadığı,  ruhsatlı binaların olmadığı tamamen gecekondu işgali altında bir mahalle vardı karşımızda. Mahallede yıllardır tapu özlemi vardı.” diye konuştu.

Değişim Kepez’in her yerinde

Kepez’in dezavantajlarıyla değil,  avantajları ile anılan bir bölge haline geldiğine değinen Tütüncü,  aynı gelişimin Masa Dağında, Sütçüler'de Altınova'da da yaşandığını belirterek, Hemşehrilerimiz yol verdiği sürece Türkiye'deki diğer belediyelere örnek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Taş, Kepez’in gelişimini anlattı

AK Parti Antalya il Başkanı İbrahim Ethem Taş da, Kepez’deki büyük değişim ve dönüşümü anlattı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü konuşurken 10 yıl önceki Kepezi hatırladığını belirten Taş, “10 yıl önce Kepez'de hastane yoktu. Kültür Merkezlerimiz, Semt Konaklarımız yoktu Kepez'in her mahallesi'nde çok büyük problemler, çok büyük dertler vardı. Hakan Tütüncü, göreve geldiğinde işe önce tapu problemlerinden başladı. Her mahallede vakıf ya da hazine ile ilgili tabu problemleri vardı. Bugün baktığımızda ise; Kepez'de tapu problemlerinin yüzde 90’ı çözülmüş durumda. Avni Tolunay,  Ünsal ve Duraliler mahallelerinde ben bildim bileli tapu problemleri hep vardı .Hakan Tütüncü'nün, Menderes Türel başkanımız, milletvekillerimiz ve bakanlarımızın gayretleriyle orada da yakında tapuları dağıtacağız. Sütçülerdeki Devlet Hastanemiz içinde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü çok büyük emek sarf etti. Antalya'daki akıllı hastane 10 sene önce varoş dedikleri Kepez de açıldı. Kepez öyle bir değişti ki; kültür merkezleri ,konferans salonları, semt konakları, sağlık ocaklarıyla, çok önemli bir gelişim gösterdi.  Bugün bir hastanız varsa Hakan başkanımız Belediyesi'nden ambulansına, doktoruna kadar evinize gönderiyor ,yaşlılarımızın evlerine hem sağlık, hem de temizlik hizmetini ulaştırıyor. “ diye konuştu.

Kepez neydi, ne oldu?

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün Kepez’e kazandırdığı hizmetleri sıralayarak sözlerine devam eden Taş, “Kepez Devlet Hastanesi'nin Kepez'e kazandırılması, Kepez de kurulacak olan Şehir Hastanesi,  Erdem Beyazıt Kültür Merkezi, Mimar Sinan Kongre Merkezi ve daha bir çok eseri Antalyalılara ve Kepezlilere kazandırdı. DokumaParkı'na yapmış olduğu hizmetini Antalya asla unutmayacak. 10 sene önce Kepez neydi ? Şimdi ne oldu ? Buna baktığımız zaman Hakan başkanın ne kadar güzel hizmetler yaptığını görüyoruz. Kepez'de kangren haline gelmiş birçok problemi Hakan başkanımızın çözdüğünü hepimiz biliyoruz.” dedi.

Kepez’de 123 proje

Kepez’in Muratpaşa ve Konyaaltı İlçelerini hizmette geçtiğini belirten ve sözlerine “Hakan'la yeni hedeflere” diyerek devam eden Taş, “Hakan başkanımızın açıklamış olduğu 123 proje var.  2009’da ve 2014’de vermiş olduğu bütün vaatleri yerine getirdi. Biz bazıları gibi Büyükşehir'e aday olup da 77 proje ile halkın karşısına çıkmadık. Kepez'de 123 proje,  Büyükşehir de ise Menderes başkanımızın 359 projesi ile karşınıza çıktık. Biz hemşerilerimize ve milletimize hizmet ediyoruz. Hem de hemşehrilerimizin gönüllerini kazanıyoruz. Sizlerin destekleri daha güzel hizmetler yapacağız. Destek sizden hizmet bizden” diyerek sözlerini bitirdi.

Türkiye’ye örnek proje

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Hasta Yakınları Konuk Evi yeni binasında hizmet vermeye başladı. Açılışın ardından heyet Hasta Yakınları Konuk Evi’ni gezdi. Kepez Belediyesi tarafından son derece modern ve şık tasarlanarak inşa edilen Hasta Konuk Evi,  hasta yakınlarına sıcak bir yuva konforu sunacak. Kepez Belediyesi, 2009 yılında Kültür Mahallesi’nde açtığı Hasta Yakınları Konuk Evi ile Türkiye’ye örnek olmuştu.

Bu haber 1155 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyabette tehlike çanları çalıyor!
Diyabette tehlike çanları çalıyor!
Gençler Dikkat: Kalp ‘Şakaya’ Gelmez!
Gençler Dikkat: Kalp ‘Şakaya’ Gelmez!