Konyaaltında Örtüaltı Çilek Yetiştiriciliğinde Biyolojik...

Konyaaltında Örtüaltı Çilek Yetiştiriciliğinde Biyolojik Mücadele Demonstrasyonu Yapıldı

Konyaaltı Aşağı Karaman Mahallesinde örtüaltı çilek üretimi yapılan iki serada kırmızı örümcek ve thrips zararlılarına karşı ilk kez uygulanacak olan faydalı böcek salımı ile Biyolojik Mücadele Demonstrasyonu başlatıldı.

Reklam
06 Aralık 2018 - 08:59
Reklam

Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Canan OTRUŞ ve bölge sorumlusu Ziraat Yüksek Mühendisi Umut ŞAHİN' in başlatmış oldukları Çilek üretiminde Biyolojik Mücadele demonstrasyonu için 5 Aralık 2018 tarihinde üreticiler ile birlikte faydalı böcekler seralara salındı.

 

İlçe müdürü Canan OTRUŞ; İlerleyen süreçlerde sera içi zararlı popülasyon değişimleri ile çilek bitkilerinin gelişim durumları gözlemlenerek minimum kimyasal ile maksimum verimlilik ve kaliteye ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca Bitkisel Üretimin her alanında Biyolojik Mücadele Uygulamalarının yaygınlaştırılarak gerek doğal denge ve gerekse insan, çevre ve hayvan sağlığı açısından biyolojik mücadelenin önemini vurguladı. Üreticiler ile birlikte faydalı böceklerin salımı yapıldıktan sonra temenni ve iyi dileklerle demonstrasyon çalışmasının ilk aşaması gerçekleştirilmiş oldu.

 

Bu haber 476 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖDED'den uyarı: “Faturalarınızı, BDDK tarafından yetkilendirilmiş ödeme kuruluşlarında ödeyin”
ÖDED'den uyarı: “Faturalarınızı, BDDK tarafından...
Uluslararası Türk Sanat Müziği Koro Festivali “Korolar”I Antalya’da Buluşturuyor
Uluslararası Türk Sanat Müziği Koro Festivali “Korolar”I...