Muratpaşa Kaleiçi’yle EMİTT’te

Muratpaşa Kaleiçi’yle EMİTT’te

Muratpaşa Belediyesi, 26 Ocak’ta başlayacak Dünyanın en büyük 5’inci turizm fuarı ‘Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na Kaleiçi’ni taşıyor. Fuarda 70 metrekarelik standında Muratpaşa, tarihi Kaleiçi evi, Üçkapılar ve Yivli Minare konseptiyle yer alacak.

Reklam
07 Ocak 2017 - 12:47
Reklam

Muratpaşa Belediyesi, Dünya Kültür Mirası’nın bir parçası haline getirmeye çalıştığı Kaleiçi’nin tanıtımı için 2017 çalışmasına başlıyor.

Dar sokaklarının keşfetme duygusunu tetiklediği, kentin geleneksel mimarisiyle yöresel mutfağının buluştuğu, mimarinin yeniden yorumlandığı butik otelleri ve füzyon mutfağının en sıra dışı örneklerinin bir araya geldiği Kaleiçi’nin tanıtımı için ilk durak kısa adıyla Emitt, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı olacak.

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 21’incisi gerçekleştirilecek fuar, 26 Ocak Perşembe günü başlayacak ve 29 Ocak pazar günü sonra erecek. Muratpaşa Belediyesi, fuarda 70 metrekarelik standında Kaleiçi konseptini tarihi Kaleiçi evi, Üçkapılar ve UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi’ne giren Yivli Minare Camii’nin en özgün yapısı minaresinin figüratif çalışmalarıyla taşıyacak.

KALEİÇİ POLİTİKASI

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi’nin Antalya’da turizmin 12 aya yayılması ve hali hazırda kitle turizminde yakaladığı başarının çeşitlendirilmesinde en önemli değer olduğuna dikkat çekti. Bu noktada Kaleiçi’ne asla gündelik siyasetin çıkarları doğrultusunda yaklaşmadıklarını dile getiren Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Ama bir Kaleiçi politikamız var. Biz Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer almasını istiyor ve bunun için ciddi bir çalışma yürütüyoruz. UNESCO hedefi, bizim kurguladığımız çerçevede değerlerimizi paylaşabilmek, kentlerimizi, bilincimizi dünyayla entegre edebilmek, birlikte yaşam kültürünü inşa edebilmek anlamı taşıyor. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nebu entegreyi sağlayan vemarkalaştıran bir güvence olarak bakıyoruz. Bu yıl Yivli Minare Camii, geçici listeye kabul edildi. Bu değerli bir kazanım ve iyi başlangıçtır.”

2017 TANITIM MARATONU BAŞLIYOR

Muratpaşa Belediyesi’nin henüz Aralık ayında konunu tüm paydaşlarını katılımıyla bir Kaleiçi çalıştayı topladığını, geçmiş yıllarda ITB Berlin, Utrecht gibi dünyanın en önemli turizm fuarlarında Kaleiçi’ni tanıttıklarını kaydeden Başkan Uysal, “2017 tanıtım maratonuna ise İstanbul’da Emitt’le başlıyoruz” dedi.

Bu haber 1084 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşandı
Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşandı
Vitamin eksikliği ağız nezlesine sebep oluyor
Vitamin eksikliği ağız nezlesine sebep oluyor