Öğrencilere Veda Filmi Gösterimi

Öğrencilere Veda Filmi Gösterimi

Kemer Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’nci yılında öğrencileri de unutmadı.

Reklam
11 Kasım 2016 - 12:49
Reklam

Kemer Belediyesi Sosyal belediyecilik kapsamında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’nci yıl dönümünde öğrencilere Atatürk’ü anlatan “Veda” filmini izletti. 

Filmin 5 dakika arasında öğrencilerle beraber olan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül; önce nasihat etti sonra da katıldığı bir programda Atatürk sinevizyonu izlediğini, giydiği kıyafetlere ve yaptığı dansa hayran kaldığını anlattı. Çağının çok ilerisinde, modern bir kişiliğe sahip, 57 yıllık ömrünün yarısından fazlasını cephede geçiren, 10'dan fazla kitap yazan ve resmi kayıtlara göre 3 bin 997 kitap okuyan, Ulu Önderimiz Atamız diye sözlerine devam eden Başkan Gül; ilelebet ve sonsuza kadar hatırlatacak sizin gibi değerli gençlerimizin onu yaşatacağını düşünüyorum. Atamızın bize bıraktığı bu güzel Cumhuriyetimize sizler sahip çıkacaksınız. Dedi 

Kemer Belediyesi Kültür Salonunda gösterilen “Veda” filmini öğrenciler büyük bir ilgiyle izledi. Lise öğrencilerine olmak üzere tek seans olarak toplamda 250 öğrenciye izletildi.

Film, Atatürk ve Salih Bozok’un Selanik’te çocuklukta başlayan arkadaşlıklarının aynı idealler peşinde öle kadar sürdüğünü iç burkan bir görsellikte gözler önüne seriyor. Film, Salih Bozok’un anlatımıyla bu dostluğun Atatürk’ün hayatının dönüm noktalarının vatanı kurtarmak için ölüme meydan okuyan bir kuşağın komutanının hikayesi olarak öğrencilerden büyük alkış aldı. İzlediklerinin etkisiyle bir kez daha Ata’ya hayran olan öğrenciler gururla salondan ayrıldılar.
Ayrıca filmi izleyen 250 öğrenciye sandviç ve içecek dağıtıldı.

Bu haber 543 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Motorbike 2018 10. kez kapılarını açtı
Motorbike 2018 10. kez kapılarını açtı
Doğru Yiyeceklerle Kış Hastalıklarından Korunun
Doğru Yiyeceklerle Kış Hastalıklarından Korunun