Okullar Bölgesine Müjdeli Haber

Okullar Bölgesine Müjdeli Haber

Birlikten Güç Doğdu, Sorunlar Çözüldü

Reklam
31 Aralık 2016 - 08:23
Reklam

Hacıaliler Mahallesi okullar bölgesinde ulaşım sıkıntısı yaşanıyordu. Hem emniyet binasının hem de okulların bulunduğu yola toplu ulaşım araçlarının girmemesi nedeniyle yaşanan sıkıntılar ortadan kaldırıldı. Aksu Belediyesi vatandaşlardan gelen istekleri dikkate aldı ve sorunun çözümü için elinden geleni yaptı. Artık okullar bölgesine 03,04, 05 ve 520numaralı toplu taşıma araçları sefer yapmaya başladı. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, yeni güzergahın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Binlerce öğrencinin eğitim aldığı okullar bölgesine toplu ulaşım araçlarının girmemesi sorun yaratıyordu. Aksu Belediyesi’ne gelen talepler üzerine Belediye Başkanlığı konuyu ele aldı ve çözümü için düğmeye bastı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Komisyonunda görevli olan; Büyükşehir ve Aksu Belediyesi meclis üyeleri Yaşar Sözen ve Ercan Ak konuyu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına ileterek, sorunun yakın takipçisi oldu. Yapılan incelemeler sonrasında ise Hacıaliler Mahallesi Şehit Ömer Halisdemir Caddesine toplu taşıma araçlarının sefer yapması karara bağlandı ve araçlar seferlerine başladı.

Aksu Belediyesi’nin önce yolu genişleterek, asfaltlama ve kaldırım çalışmalarını bitirmesi, ardından da ulaşım sorununun çözülmesini sağlaması büyük sevinç yarattı. Toplu taşıma araçlarını kullanan öğretmen ve öğrenciler büyük sevinç yaşadı. Ulaşımda yaşanan sorunu yetkililere iletmede etkili rol oynayan Aksu Anadolu Lisesi Müdürü ve Kent Konseyi Başkanı Tülay Ateş ise Aksu Belediyesi’ne, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na, sorunun giderilmesinde büyük emeği olan meclis üyeleri Yaşar Sözen ve Ercan Ak’a teşekkür etti.

“BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR”

Meclis üyesi İbrahim Köseoğlu ile seferleri inceleyen Ulaşım Komisyonu Başkan Yardımcısı Yaşar Sözen, “Seçimden sonra görevi aldığımızda vatandaşlarımıza ulaşım konusundaki sıkıntıları zamanla çözeceğimizi ifade etmiştik ve dediğimizi yaparak sorunları gideriyoruz. Velilerimizden, öğretmen ve öğrencilerimizden okullar bölgesine toplu taşıma araçlarının sefer yapması konusunda ciddi talepler vardı. Bu talepleri göz ardı etmemiz mümkün değildi. Büyükşehir ve Aksu Belediyemiz el ele verdi ve bu sorunu çözdük. Birlikten güç doğar mantığıyla Büyükşehir Belediyemiz ile uyum içinde çalışarak ilçemizdeki diğer sıkıntıları da zaman içinde çözüme kavuşturacağız “dedi.

 

Bu haber 420 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pnömokok aşıları KOAH hastaları için hayati önem taşıyor
Pnömokok aşıları KOAH hastaları için hayati önem taşıyor
Aşılar sayesinde menenjitsiz bir dünya hayali gerçek olabilir
Aşılar sayesinde menenjitsiz bir dünya hayali gerçek olabilir