Polis’ten Turizm Şoförlerine Eğitim

Polis'ten Turizm Şoförlerine Eğitim

Turizm Taşımacılığı Yapan Firma Sürücülerine Eğitimler Devam Ediyor

Reklam
13 Haziran 2018 - 08:13
Reklam

Antalya dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında yer almaktadır. Bu nedenle özellikle tatil zamanlarında artan trafik yoğunluğu ile dikkat çekmektedir. Bu dönemde ulaşımda önemli unsur olarak kabul edilen toplu taşıma araçları turizm araçlarıdır. Turizm hareketliliği nedeniyle ilimizde, yerli ve yabancı misafirlerin sağlık ve huzur içerisinde tatilini tamamlayarak, evlerine dönmelerini sağlamanın önemi ortadadır.

 

Yaz tatili dönemiyle artan yerli ve yabancı turistlerin kullandıkları turizm araçlarının karıştığı kazaları önlemek, can kaybı ya da yaralanmaları en aza indirmek amacıyla; Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerince, 2018 yılında da turizm araç sürücülerine çeşitli videolar, görseller ve kamu spotlarıyla zenginleştirilmiş sunumlar ve canlandırmalarla; “trafik bilincinin oluşması, yolculuk esnasında sürücü ve yolcuların emniyet kemeri kullanmaları, hız limitlerinin üzerinde araç kullanmama, cep telefonunun araç kullanımı üzerindeki etkileri, takip mesafesi, hatalı sollama ve yaya güvenliği” konularında (32) adet turizm taşımacılığı firmasının (766) sürücüsüne eğitimleri verilmiştir.

 

Eğitimlerimizin amacı; turizm taşımacılığı yapan yol kullanıcılarının trafik kurallarına uyması, bu sayede meydana gelebilecek kazaları en aza indirmeye çalışmak ve trafik güvenliğini sağlamaktır.

 

Son olarak 11 - 12 Haziran tarihlerinde Döşemealtı Yeşilpark Kültür Merkezinde bulunan bir tura ait turizm sürücülerine eğitimleri verilmiştir ve bu kapsamda çalışmalarımız yıl boyu devam edecektir.

 

Bu haber 1026 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 milyon 871 bin çocuk okula gidemiyor!
1 milyon 871 bin çocuk okula gidemiyor!
AKP’li adaydan şok sözler: AKP Baas Partisi gibi devleti ele geçirdi
AKP’li adaydan şok sözler: AKP Baas Partisi gibi devleti ele...