Sağduyu Ranta, Talana Üstün Geldi

Sağduyu Ranta, Talana Üstün Geldi

Giritli Parkı için dün yapılan referandumda hayır çıkması hakkında açıklama yapan CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, mahalle sakinlerinin sağduyusunun ranta üstün gelmesinden memnun olduğunu söyledi.

Reklam
12 Haziran 2017 - 09:56
Reklam

Antalya Büyükşehir Belediyesinin Muratpaşa İlçesi Üçgen Mahallesi Giritli Parkı’nın Şarampol Projesi kapsamında otopark alanı olarak ilan etmesi üzerine halkın tepkileri nedeniyle yapılan referandumda mahalle sakinleri tercihlerini ‘hayır’dan yana kullandı.

 

"Söz de, Yetki de, Karar da Halkındır, Vatandaşındır"

 

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, yaptığı açıklamada geçtiğimiz haftalarda mahalle sakinleri ile düzenledikleri eylemde halkın nefes alacak alanlara ihtiyacı olduğunu vurguladıklarını hatırlattı. Açıklamasında Giritli Parkı’nın park olarak kalması için mücadele eden mahalle sakinlerine, demokratik kitle örgütlerine ve siyasi partilere teşekkür eden Kara, “Halkın duyarlılığına kulak veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e de teşekkür ederiz. Söz de, yetki de, karar da halkındır, vatandaşındır” ifadelerini kullandı.  

 

Otopark ve Konyaaltı Sahili İçin Öneride Bulundu

 

Giritli Parkı için düzenlenen referandumda oy kullanan mahalle sakinlerinin rantı ve talanı değil parkı, yeşili, doğayı ve çocukları için daha sağlıklı bir geleceği tercih ettiğini belirten Kara, halkın sesine kulak veren Menderes Türel’e teşekkür ettikten sonra kendisine otopark alanı için Yüzüncü Yıldaki alanı önerdiklerini söyledi.

 

CHP’li Kara açıklamasında ayrıca son günlerde gündemde olan Konyaaltı Sahiline de değindi. Konyaaltı Sahili’nin kamunun yapacağı bir projenin yaşama geçirilerek halkın ücretsiz olarak kullanımına açılmasının sağlanmasını önerdi.

 

 

Bu haber 3552 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda Çalışıyoruz’
‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda...
Doğum sonrası kendinizi ihmal etmeyin!
Doğum sonrası kendinizi ihmal etmeyin!