Türel’in Avukatına soruşturma

Türel’in Avukatına soruşturma

Hacize Basın ordusu ile giden avukata soruşturma açıldı

Reklam
03 Mayıs 2018 - 23:05
Reklam

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Hukuk Başdanışmanı ve avukatı Caner Şahinkaya, 7000 TL’lik manevi tazminat alacağı için,Hacize Basın ordusuyla gitmesi sonucu hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Avukat ve Noter suçları Bürosu tarafından soruşturma açıldı.

Yaklaşık 1,5 yıl evvel önce Antalya’nin en çok takip edilen haber sitesi olan www.7-24haberci.com ‘da yayınlanan bir haberden dolayı site imtiyaz sahibi Kadir Tekin’e dava açılmıştı. Dava sürecinden sonra karar belli olmasının ardından, Manevi tazminat davasının da açıldığı karar tebliğ olduktan sonra açıldı.

Mahkemenin sürecinden hiçbir şekilde haberi olmayan Kadir Tekin, Eve gelen Karar ile şoka uğradı. Daha evvel kendisine hiçbir şekilde dava süreci ile alakalı bildirimler gelmez ve tebligatlar ulaşmazken,kararın direk gelmesi akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

Hakkında Yaklaşık 7000 Tl ‘lik manevi tazminat kararı bulunan Kadir Tekin, Ödeme yanlısı olarak Avukat Caner Şahinkaya’ya ulaştı. Tekin kendisinin yasal olarak 4 taksit hakkının bulunduğunu, ancak bunu ödeyebilme gücünün olmadığını taksit sayısını uzatılması halinde ödeyebileceğini iletti. Avukat Şahinkaya’da şehir dışına çıktığını ancak müvekkili ile görüşeceğini ve kendisini bilgilendireceğini söyledi.

Bu zaman zarfı içerisinde İcra takibi başladığı için 7 günlük sürede dolayısıyla başlamış oldu. 7 günlük süre dolar dolmaz bir gün sonra Avukat Caner Şahinkaya Kadir Tekin’i arayıp; “Müvekkilinin talebi kabul etmediğini icraya geleceklerini” bildirdi. Bunun üzerine Tekin Şahinkaya’ya ;” Yasal olarak 4 taksit hakkımız var,onu neden kullanamıyoruz” sorusu üzerine,Şahinkaya’nın ; “Biz Yasal hakkınızı kullandırmak istemiyoruz ve tek parça ödeme yapılmasını istiyoruz,Zaten Biz eve icraya geleceğiz” cevabı karşısında Şoke oldu.

Bir buçuk gün sonra Avukat Caner Şahinkaya diğer avukat arkadaşı ve İcra memuru ile birlikte,Basın ordusunu da yanlarına alarak Kadir Tekin’in evine dayandı. Evde 5 ve 9 yaşlarında 2 küçük kızı olan Tekin’in gözleri önünde eve girerek haciz işlemi yapacaklarını duyurdu. Basının apartmandan içeri girerek,evin kapısının önüne kadar gelmeleri üzerine apartmandaki sakinlerle kısa süreli arbede yaşanarak, dışarı çıkmaları sağlandı.

Kendisi dışarda olan Kadir Tekin eve gelerek,Şahinkaya’ya  “basını neden çağırdınız” diye çıkıştı. Bunun üzerine Basına kendilerinin haber vermediklerini, bilgileri dışında geldikleri söyledi. Oysa Basını ve Ajansları bilgilendiren ve gelmelerini talep eden Şahinkaya’nın kendisiydi.

Evde 2 parça eşya yazıldıktan sonra evde ayrılan  Şahinkaya ve ekibi, aradan birkaç gün sonra borcun tamamı ödenerek dosya kapayıldı.

Yaşanan bu gerginlikten sonra ise Kadir Tekin’in eşi 3 gün hasta yatarken,Kızları olayın şokunu üzerlerinden atamadı. Konuyu Cumhurbaşkanı ve Başbakanlık İletişim Merkezi olan BİMER’e aktardı.

BİMER’den Adalet Bakanlığı konuya el atarak Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Avukat ve Noter Suçları Bürosuna şikayet aktarıldı. Müşteki sıfatıyla İfade verecek olan Kadir Tekin, “Herkes cezasını çekmeli,Bu Ülkede Hukukun üstünlüğü her zaman galip gelmiştir. Adalete güveniyorum” dedi.

Avukat Caner Şahinkaya hakkında nasıl bir karar çıkacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: Kadir TEKİN
Bu haber 2786 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 milyon 871 bin çocuk okula gidemiyor!
1 milyon 871 bin çocuk okula gidemiyor!
AKP’li adaydan şok sözler: AKP Baas Partisi gibi devleti ele geçirdi
AKP’li adaydan şok sözler: AKP Baas Partisi gibi devleti ele...