Türkiye’nin ilk eczacı filmi geliyor!

Türkiye’nin ilk eczacı filmi geliyor!

Eylül ayında vizyona girmeye hazırlanan Benzersiz filmi, ortaya çıkan her detayda farklı bir özelliğiyle türlerinden benzersizleşiyor.

Reklam
24 Temmuz 2017 - 10:43
Reklam

Türkiye’de türünde çekilen ilk örneklerden olan Benzersiz, aynı zamanda filmdeki aksesuar ve mobilyaların el yapımı olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmişti. Son detaylara göre Türkiye’de eczacı teması kapsamında çekilen ilk filmlerden biri olarak da seyredenlere bir farklılık sunacak. Başrollerinde eczacı rolüyle Cemal Hünal’ın karşımıza çıkacağı filmde, Ekin Türkmen de ilaç mümessili Ahu karakterine can verecek. Film özellikle ecza sektörü çalışanlarınca ilgi göreceğe benziyor. Karakterlerin çoğunun sağlık sektöründen olması da temayı destekler nitelikte.

 

Kadrosunda genç oyuncuların yanı sıra tecrübeli oyuncuları da barındıran Benzersiz’de, başrolde Cemal Hünal yer alırken ona diğer rollerde, Ruhi Sarı, Ekin Türkmen, Ebru Sarıtaş, Selahattin Taşdöğen, Yakup Yavru, Murat Parasayar, Haldun Boysan ve Nilüfer Aydan eşlik ediyor. Konusu; bir eczacının (Cemal Hünal) başından geçen trajik bir olay sonrası hayatındaki varyasyonlar ve çevresindeki dengeler de değişir. Bu süreç sonucu yeni dengeler oluşturmaya çalışan eczacı yaşadığı iç çatışmalarla karşımıza çıkar. Çevresi de bu çatışmalardan etkilenip sürece uyum sağlamaya çalışacaktır.

 

Geçmiş ile bugün çatışmasını "flashback"ler ile yansıtan film, sonunda da sürpriz bir finalle seyircileri hem düşündürmeye itiyor hem de şaşırtmayı amaçlıyor. Benzersiz filminde eczacı terimlerine ve mesleki esprilere de sık sık rastlayacağımız belirtiliyor. Her detayıyla bir eczacı filmi izlemek isteyen meslektaşları ve konuya meraklıları keyifli bir 100 dk bekliyor. Yapımcılığı Lal Sanat Yapımcılık tarafından üstlenilen filmde yönetmen ve senarist İlker Sarı pasif seyirci algısını ortadan kaldırmak ve Türk sinema sektörüne klişeleşmiş konular dışında yeni bir bakış açısı kazandırmak adına çektiği bir film olması dolayısıyla Benzersiz’in isminin hakkını vereceğine inanıyor. Özellikle gizem seven seyircilere içinde birçok ipucu barındıran ve derinliği oldukça cezbedici olan film 15 Eylül'de seyircisiyle buluşacak. Beyaz perdede farklılık arayan ve Türkiye’de çekilen ilk eczacı filmini izleyen öncülerden olmak isteyen sinemaseverlere şimdiden iyi seyirler dileriz.

Bu haber 980 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATSO Başkanı Çetin: Turizm Şoförleri Üniversiteli Olsun
ATSO Başkanı Çetin: Turizm Şoförleri Üniversiteli Olsun
İSO İkinci 500’de, İki Antalya OSB Firması
İSO İkinci 500’de, İki Antalya OSB Firması