Tütüncü’den Atatürk Büstü açıklaması

Tütüncü’den Atatürk Büstü açıklaması

İdari Soruşturma başlatılmıştır

Reklam
19 Eylül 2017 - 21:08
Reklam

Antalya Gündemine bomba gibi düşen,Atatürk Heykeli’nin Göçerler mahallesinde atıl olarak bulunması neticesinde, Başta CHP’den olmak üzere tepkiler dinmek bilmedi.

CHP Olay ile ilgili olarak Suç duyurusunda bulunmasının ardından,Konu hakkında bir açıklamada Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den geldi.

Yazılı olarak yapılan açıklamada Tütüncü olayı şiddetle kınarken, Oraya nasıl atıldığının araştırıldığını ve idari soruşturma başlatıldığını  bildirdi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün açıklaması aynen şekilde;

BASININ VE KAMUOYUNUN DİKKATİNE

 

Kepez İlçemiz sınırları içinde Göçerler mahallemizde boş bir arazide Atatürk heykelinin bulunduğuna ilişkin haberler basına yansımıştır. Bu haberlere vakıf olunmasının akabinde, olayın ilçemiz sınırlarında gerçekleşmesi nedeniyle konuya hassasiyet gösterilmiştir.

Basında yer alan fotoğraflar incelendiğinde; haberlere konu Atatürk heykelinin, kapanan eski Varsak Belediyesinin bahçesinde yer alan ve mevcut imar planlarına göre 5 YIL önce yol yapım çalışmaları sırasında, her hangi bir zarara uğramaması için kaldırılan Atatürk heykeline benzediği fark edilmiştir.

Bunun üzerine; heykelin 5 YILDIR ÖZENLE MUHAFAZA EDİLDİĞİ Fen İşleri Müdürlüğü’nün Fevzi Çakmak Mahallesindeki deposunda gerekli kontroller yapılmış, daha birkaç gün önce orada olduğu bilinen Atatürk heykelinin yerinde olmadığı tespit edilmiştir. Durum derhal Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından tutanak altına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulunulmuştur. Ayrıca Belediyemiz bünyesinde, kasıt veya ihmale yönelik bir hususun bulunup bulunmadığının araştırılması için İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTIR.

Hiç şüphesiz ki, Atatürk Milletimizin ortak değeridir. Kepez Belediyesi olarak bugüne kadar Atatürk’ün aziz hatırasına her zaman sahip çıktık. Kendisinin manevi hatırasına herhangi bir saygısızlıkta bulunmak bir yana, fikirlerini gelecek nesillere aktarmaya yönelik birçok proje ve etkinlik gerçekleştirdik. Bu husus Antalya kamuoyu tarafından da yakından bilinmektedir.

Bilgimiz ve dahlimiz dışında gerçekleşen, kamuoyunda infiale sebep olan bu elim hadiseyi, en ağır biçimde ve şiddetle kınıyoruz. Kepez Belediyesinin böyle talihsiz bir olayla yan yana anılması en büyük üzüntümüzdür. Söz konusu olayın fail ya da faillerinin bulunup hukuka teslim edilmesi için gereken her türlü çalışmayı sürdürüyoruz.

Olayın aydınlatılmasına yönelik çalışmaların Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Antalya Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde devam ettiğinin, sorumluların bir an evvel tesbiti ile gerekli cezai işlemlerin yürütülmesi için kararlı olduğumuzun kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.

Saygılarımla

Hakan TÜTÜNCÜ

Kepez Belediye Başkanı

Bu haber 1227 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Motorbike 2018 10. kez kapılarını açtı
Motorbike 2018 10. kez kapılarını açtı
Doğru Yiyeceklerle Kış Hastalıklarından Korunun
Doğru Yiyeceklerle Kış Hastalıklarından Korunun