Ünlüler, omurilik felcinin tedavisi için koşuyorlar

Ünlüler, omurilik felcinin tedavisi için koşuyorlar

Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara kaynak bulmak amacıyla bu sene dördüncü kez düzenlenecek Wings For Life Dünya Koşusu’na ünlü isimlerden çağrı var. Oyuncu Müjde Uzman ile Ayşe Tolga, sunucu Merve Toy ve Tanem Sivar gibi isimler katılım ve bağışa destek için hazırlanan tanıtım filminde biraraya geldi.

02 Mayıs 2017 - 08:20
Reklam

Wings For LifeDünya Koşusu, 24 ülke ile aynı anda 7 Mayıs’ta İzmir’de gerçekleşecek. İzmir ayağına katılamayanlar ise İstanbul Belgrad Ormanı’nda yapılacak App Run’a katılarakya da Wings For Life uygulamasını akıllıtelefonlarına indirip diledikleri yerde koşarak bu global hareketin bir parçası olabilecekler.

 

Dünyada ve Türkiye’de sayıları milyonları bulan omurilik felçlileri için yapılan çalışmalara kaynak sağlamak amacıyla düzenlenen Wings For Life Dünya Koşusu’nun dördüncüsü, 24 ülkeyle aynı anda7 Mayıs’ta İzmir’de gerçekleşecek. Formatıyla dünya üzerindeki hiçbir yarışa benzemeyen ve şuana kadar 17 milyon Euro toplamayı başaran organizasyonun Türkiye ayağına da bir çok ünlü isim destek veriyor.

 

Wings For Life Dünya Koşusu’nunTürkiye’deki elçileri, yarışın amacını anlatan tanıtım filminde “Koşamayanlar için Koşuyoruz” mesajını verdi. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkan Yardımcısı Semra  Çetinkaya, engelli sporcular Enes Günel ve Bahattin Hekimoğlu, oyuncu Müjde Uzman ile Ayşe Tolga, sunucu Tanem Sivar ve Merve Toy, Survivor eski şampiyonu Merve Oflaz, fitness eğitmeni Murat Bürile Red Bull sporcuları Yağız Avcı ve Ahmet Arslan bu global hareketi daha fazla kişiye duyurmak için çalışıyor.Sosyal medya paylaşımlarıyla koşuya hazırlık süreçlerini ve organizasyon detaylarını anlatarak destek çağrısında bulunan ünlü isimler, Wings For Life World Run’ın tanıtım filminde de bir araya geldi.

 

Organizasyonun duyurusuna destek vermenin yanısıra MüjdeUzman, Murat Bür ve Ayşe Tolga gibi isimler İzmir’de düzenlenecek olan Wings For Life World Run’da yerlerini alırken, MerveToy ve Irmak Kazuk kayıtları dolan İzmir koşusuna katılamayanlar için  İstanbul Belgrad Ormanı’nda düzenlenecek olan App Run’da koşacaklar.Belgrad Ormanı’nda sanal yakalama aracı ile yapılacak uygulama koşusu için kayıtlar http://www.wingsforlifeworldrun.com/int/en/app-run-istanbul/ adresinde sürüyor.

 

Bu haber 6332 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyabette tehlike çanları çalıyor!
Diyabette tehlike çanları çalıyor!
Gençler Dikkat: Kalp ‘Şakaya’ Gelmez!
Gençler Dikkat: Kalp ‘Şakaya’ Gelmez!