#ZorbaOlmaKankaOl

#ZorbaOlmaKankaOl

63 okul, 25 bin öğrenci “Zorba Olma Kanka Ol” dedi

Reklam
11 Ocak 2017 - 08:43
Reklam

Cartoon Network Türkiye’nin; çocuklar arasında akran zorbalığına dikkat çekmek üzere yola çıkan ve kısa sürede büyük yankı uyandıran “Zorba Olma Kanka Ol” projesi, ilk yılında 22 şehirde 63 okul ve 25 binin üzerinde öğrenciye ulaştı. www.zorbaolmakankaol.com web sayfasından verdiği bilgiler ve 3 Adam’ın desteğiyle başlayan proje, ikinci yılına popüler Youtube fenomenlerinin katkısıyla giriyor.

 

Cartoon Network’ün; tüm dünyada önemli bir sorun haline gelen akran zorbalığına dikkat çekmek üzere 2015 yılında başlattığı “Zorba Olma, Kanka Ol” projesi Türkiye’nin her bölgesindeki okullardan gelen talepler ile büyümeye devam ediyor. Zorbaolmakankaol.com platformunun ardından okullarda çocuklarla buluşan, 3 Adam ve Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk’in de destek verdiği proje, 22 şehirde 63 okul ve 25 bin öğrenciye ulaştı.

 

Youtube fenomenleri de “Zorba Olma Kanka Ol” dedi

 

“Zorba Olma Kanka Ol” sosyal medyada da büyük yankı buldu. Her biri alanında fenomen olan Youtuber’lar “Zorba Olma Kanka Ol” projesi için ilk kez gönüllü olarak bir araya geldi. Youtuberlar Aslı İnandık, Sebile Ölmez, Cem Korkmaz, Uras Benlioğlu, Buğra Kazancı ve Gülnur Karakuzu “zorbalık” ve “kankalık” ile ilgili mesajlarını kendi deneyimleri üzerinden takipçileri ve Cartoon Network izleyicileriyle paylaştı.

 

Sevilen çocuk kanalı Cartoon Network, proje kapsamında konuyu öğrenci/öğretmenleriyle paylaşmak isteyen ilköğretim okullarıyla işbirliği yapıyor. Bugüne kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin, Elazığ, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa’dan gelen talepler ile okullara ulaşan Cartoon Network, bu proje ile akran zorbalığında mücadeleyi tüm Türkiye’ye yayma hedefi ile çalışıyor.  Bu kapsamda projeye özel hazırlanan bilgilendirici dokümanlar, konuyla ilgili hazırlanan animasyon videolar ile okullara destek olan Cartoon Network, yeni dönemde poster, sticker, arkadaşlık kanunu ve Kankaname’den oluşan okul kitini de öğrencilerle buluşturacak.

 

Projeyle ilgili bilgi almak, öğrencileriyle bu yönde bir çalışma gerçekleştirmek isteyen okul ve öğretmenler info@zorbaolmakankaol.com adresine bilgilerini ileterek iletişime geçebiliyor.

 

Felis’ten, ‘Zorba Olma Kanka Ol’ projesine “Başarı” ödülü

Cartoon Network Türkiye, ‘Zorba Olma Kanka Ol” projesiyle, PR dünyasının prestijli ödüllerinden Felis 2016’da “başarı” ödülü aldı.

 

Zorba Olma Kanka Ol projesi için özel olarak Cartoon Network tarafından hazırlanan animasyon videolar, 3 Adam ve Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk’in mesajları ile desteklenen proje, Felis 2016 jürisi tarafından; yola çıkış noktası, çocuklara ve ailelere sunduğu katkı üzerinden değerlendirilerek başarı ödülüne layık görüldü.

 

Projenin ikinci ayağındaki YouTuber videolarını buradan izleyebilirsiniz.

 

#ZorbaOlmaKankaOl

Bu haber 1368 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hedef 14 Milyon Turist
Hedef 14 Milyon Turist
KÖY ENSTİTÜLERİ ANTALYA KÜLTÜR SANAT’TA
KÖY ENSTİTÜLERİ ANTALYA KÜLTÜR SANAT’TA